ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Samková vyměnila snowboard za skateboard a zastínila Krause

Velikost textu:

Praha - Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková vstoupí už příští středu do nové sezony, ale před odjezdem na evropský pohár na rakouském ledovci Pitztal se v Praze projela na jiném prkně. Snowboard vyměnila za skateboard a dařilo se jí rozhodně lépe než bývalému skicrossaři Tomáši Krausovi, který v jedné z klopených zatáček krkolomně spadl.

přehrát video
Samková: Rameno je v pořádku, závodit už můžu bez omezení

"Já jsem samozřejmě přijela už o trochu dřív, abych si to tady vyzkoušela, aby to nebylo úplně trapný, ale jo, docela dobrý," hodnotila Samková svoji jízdu před mnoha fanoušky, kteří se do Prahy 12 přišli podívat na to, jak si čeští zimní sportovci s novou trasou poradí.

Samkové už se blíží začátek nové sezony na snowboardu a těší se, že v ní bude moci závodit bez omezení. Po dubnové operaci je totiž její rameno konečně zcela v pořádku. 

"Ortézu mám furt, ale tejpy už ne a můžu dělat všechno. O rameno se už nebojím," řekla Samková, která se tak může pokusit ještě vylepšit svoji loňskou celkovou druhou příčku. 

Přesto ještě v těchto dnech dohání česká závodnice fyzické manko. Na jízdě na sněhu ale už ladí jenom technické detaily. I proto chce na Pitztalu uspěch. "Minulý rok jsem tam vyhrála, tak je cílem asi vyhrát," říká Samková, jako by se nechumelilo.


Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.