ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Světový pohár

Snowboardisty čeká ve Špindlu unikátní slopestyle

Velikost textu:

Špindlerův Mlýn Křišťálové glóby jsou připraveny, ve Špindlerově Mlýně se poprvé v historii pojede v pátek a v sobotu finálový závod Světového poháru ve snowboardingu. Disciplíny slopestyle se v rámci tradiční akce Snowjam jako jedna z adeptek na přední umístění zúčastní i loňská celková vítězka seriálu Šárka Pančochová, která se ale v této sezoně vrací k závodění po vážném zranění kolena. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a náš web.

Šárka Pančochová
Šárka Pančochová

Trať bude výjimečná, neboť její součástí bude i U-rampa a snowboardisté budou moci kromě railů a velkých skoků využít na trati takzvaný corner, skok "za roh". "Moc to nebývá, ale organizátoři se snaží to dělat jinačí, přidávají se nové překážky. Tím se to ztíží, líp se na to dívá. Můžeš jet něco jiného. Na US Open byl skok a ze stran byla jakoby U-rampa, mohli jste si vybrat jet ze strany nebo zepředu," komentovala to Pančochová.

Na organizování závodu i na výstavbě trati se podílí také její trenér Martin Černík. Ale stavbu překážek spolu nekonzultovali, neboť existují mantinely a pravidla. "Oni mají nějaký standard, musí být aspoň dvě překážky jako skoky a potom nějaké raily. Ten "corner" se bere jako skok. Je to srandovní, unikátní, bude to dobré, docela se těším," řekla.

Po zranění si Pančochová dopřála volnější sezonu, na mistrovství světa v lednu v Kreischbergu slopestyle dokonce vynechala, aby doléčila operované koleno. Nyní už se cítí lépe. "Po zranění makala, aby se dostala zpátky. Trať by jí tady mohla vyhovovat, jsou tam spojené všechny freestylové disciplíny. Ale nechceme moc tlačit na pilu, ono to pak moc neřeže. Dá do toho maximum, ale postupně," uvedl Černík.

Ve startovní listině sice chybějí první tři ženy průběžného pořadí Světového poháru ve slopestylu, v němž se letos jely dva závody, ale i tak bude konkurence kvalitní. Pojede Slovenka Klaudie Medlová, která byla třetí na MS v Kreischbergu, mezi muži bude mimo jiné i vedoucí muž SP Janne Korpi z Finska. A nechybějí české naděje Petr Horák, Martin Mikyska a Jan Nečas.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.