ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
SP ve snowboardingu

Snowboardistka Ledecká skončila v obřím slalomu v Japonsku třetí

Velikost textu:
aktualizováno 28. 2. 2015 10:33

Asahikawa - Snowboardistka Ester Ledecká obsadila třetí místo v závodu světového poháru v paralelním obřím slalomu v Asahikawě. V duelu o bronz porazila o 51 setin úřadující mistryni světa v této disciplíně Claudii Rieglerovou z Rakouska. Do finále českou hvězdu nepustila jiná Rakušanka Julia Dujmovitsová, jež v závěrečné jízdě porazila Julii Zoggovou ze Švýcarska.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

Slalomářská světová šampionka Ledecká šla do závodu jako druhá žena kvalifikace, v níž těsně nestačila jen na domácí Tomoku Takeučiovou. V osmifinále předčila o pouhých pět setin úřadující olympijskou vítězku Patrizii Kummerovou ze Švýcarska a ve čtvrtfinále získala skalp vedoucí ženy Světového poháru Marion Kreinerové z Rakouska.

Šanci na druhé vítězství za sebou po předchozím triumfu v Sudelfeldu vzala Ledecké olympijská šampionka ve slalomu Dujmovitsová. Ta si postup zajistila s náskokem 77 setin a ve finále pak vybojovala druhý triumf v obřím slalomu v kariéře a třetí celkově.

Ledecká si upevnila druhé místo v celkovém hodnocení světového poháru, které obhajuje, náskok Kreinerové snížila na 640 bodů. V pořadí obřího slalomu skončila rovněž druhá. Vítězku dvou ze čtyř závodů v sezoně Kreinerovou už Ledecká v Japonsku nemohla ohrozit, protože jí chyběly body za první závod v Itálii, kde v prosinci nestartovala kvůli lehkému otřesu mozku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.