ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
MS V AKROBATICKÉM LYŽOVÁNÍ

Samková upadla a je bez medaile, titul bere Jacobellisová

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2015 14:19

Kreischberg – Olympijskou šampionkou se již stala, na první triumf na seniorském mistrovství světa si ale ještě musí počkat. Eva Samková v semifinále závodu snowboardcrossařek upadla a představila se tak jen v "malém finále", v němž vybojovala konečné šesté místo. Už čtvrtý titul mistryně světa získala Američanka Lindsay Jacobellisová, mužům v Kreischbergu kraloval Ital Luca Matteotti. 

přehrát video
Sestřih ze závěrečných bojů Evy Samkové na MS

Zlatá medailistka ze Soči Samková vyhrála čtvrteční kvalifikaci a i čtvrtfinále zvládla jistě a bez problémů. S tradičně namalovaným knírkem jela chvilku za Italkou Moioliovou, kterou ale brzy předjela a pohlídala si postup.

Trojnásobná juniorská mistryně světa dobře odstartovala také do semifinále. Jela vedle Bulharky Žekovové a pak za ní. Z třetího místa na Samkovou dotírala Francouzka Bankesová, a když už se zdálo, že si druhé místo pohlídá, tak v rizikové předposlední zatáčce chybovala. Spadla, sice okamžitě vstala, jenomže neměla rychlost a pohodlně se před ni dostala na druhé postupové místo Moioliová.

"Byla to jen moje chyba. Jak jsem jela druhá, tak jsem začal koukat po soupeřkách a přestala jsem se soustředit na sebe, takže jsem zatočila na bouli a byl to podepsaný ortel," prohlásila Samková. "Když si člověk za to může sám, tak je ještě víc naštvanej, než když ho někdo sundá," uvedla. 

Do malého finále odstartovala Samková netradičně laxně a ze začátku jela čtvrtá. Postupně se ale propracovala na druhé místo, a když její soupeřky na třetím a čtvrtém příčce potkal těžký pád, bylo jasné, že skončí nejhůře šestá. V závěru se Samková sice dotahovala na další velkou favoritku Dominique Maltaisovou, nakonec jí však už 6. příčka zůstala. Nejlepším výsledkem Samkové na seniorském šampionátu tak zůstává páté místo z La Moliny před čtyřmi lety.

Jacobellisová se stala světovou šampionkou poprvé před devíti lety ve Whistleru, pak o dva roky později v Arose a předloni také v La Molině. 

Výsledky:

Ženy: 1. Jacobellisová (USA), 2. Moenneová Loccozová (Fr.), 3. Moioliová (It.), 4. Žekovová (Bulh.), 5. Maltaisová (Kan.), 6. Samková (ČR), 7. Brockhoffová (Austr.), 8. Bankesová (Fr.).

Muži: 1. Matteotti (It.), 2. Hill (Kan.), 3. Baumgartner, 4. Holland (oba USA), 5. Hämmerle (Rak.), 6. Pullin (Austr.), 7. Herrero (Šp.), 8. Marin Tarroch (Andorra). 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.