ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
SP ve snowboardingu

Ledecká skončila v Bad Gasteinu třetí v paralelním slalomu

Velikost textu:
aktualizováno 12. 1. 2014 19:20

Bad Gastein - Osmnáctiletá česká snowboardistka Ester Ledecká skončila třetí v paralelním slalomu v Bad Gasteinu a navázala na páteční druhé místo. V celkovém pořadí je druhá za vítězkou závodu a průběžně nejlepší ženou sezony Patrizií Kummerovou ze Švýcarska.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

Už po pátečním stříbru Ledecká slýchala, že by měla jet do Soči pro olympijskou medaili. "Na jednu stranu je to sympatický optimismus, na druhé straně mi to ještě přijde hodně vzdálené. Stát se může cokoliv," řekla Ledecká. "Je pravda, že nyní mám asi formu, jezdím ve špičce, ale naše závody jsou o setinách. Každý den je zcela jiný a vyhrát může celá řada soupeřek. Je samozřejmě dobře, že se potvrzuje správný tréninkový postup, že jde všechno stále nahoru," pochvalovala si.

V kvalifikaci skončila Ledecká třetí a ve vyřazovacích jízdách přešla nejdříve přes Italku Nadyu Ochnerovou a poté přes Rakušanku Marion Kreinerovou. V semifinále chybovala a prohrála s pozdější vítězkou Kummerovou o 3,59 sekundy. V malém finále, jízdě o třetí místo, jela Ledecká opět bezchybně a Rusku Natalii Sobolevovou porazila jistě o 1,68 sekundy.

"Znovu to byl pěkný závod, ale rozdíl proti tomu pátečnímu byl především v tom, že byly dvoukolové finálové jízdy. Nakonec tedy máme za sebou deset jízd místo šesti pátečních a já mám vždy ráda, když se jede vícekrát," řekla Ledecká. Ještě před pokračováním snowboardového SP se Ledecká opět vydá na sjezdovky. Pojede rychlostní disciplíny Evropského poháru v Innerkremsu.

Před olympijskými hrami mají snowboardistky před sebou ještě dva závody v paralelním obřím slalomu ve slovinské Rogle pojedou 18. ledna a v německém Sudelfeldu 1. února. "Po Rogle se dostanu na pár dnů domů, abych chvíli odpočívala. Pak pojedu další závod a trénink se svým rakouským trenérem (Richardem Picklem) a už tu bude olympiáda," konstatovala Ledecká.

Výsledky závodu SP ve snowboardingu v Bad Gasteinu:

Paralelní slalom muži: 1. Wild (Rus.), 2. Košir (Slovin.), 3. S. Schoch (Švýc.).
Průběžné pořadí SP v paralelním slalomu: 1. Dufour (Fr.) 1740 b., 2. S. Schoch 1460, 3. Mathies (Rak.) 1340, ...56. Šindelář 30.
Celkové pořadí SP: 1. Košir 2050, 2. Mathies 1940, 3. Dufour 1900, ...66. Šindelář 30, 71 Jelínek 14.

Paralelní slalom ženy: 1. Kummerová (Švýc.), 2. Dujmovitsová (Rak.), 3. Ledecká.
Průběžné pořadí SP v paralelním slalomu: 1. Kummerová 2400, 2. Ledecká 1850, 3. Tuděgeševová (Rus.) 1380.
Celkové pořadí SP: 1. Kummerová 3400, 2. Ledecká 2250, 3. Tuděgeševová 1980.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.