Kooperativa NBL 2023/2024

V semifinále Samková vedla, nakonec skončila sedmá

Soči - Snowboardcrossařka Eva Samková skončila na světovém poháru v dějišti příštích olympijských her Soči sedmá. Vítězka předchozího závodu v kanadském Blue Mountain upadla v semifinále z vedoucí pozice, malé finále ale bezpečně vyhrála. Z premiérového triumfu mezi elitou se radovala Italka Michela Moioliová.

Eva Samková
zdroj: Czech Snowboarcross Team autor: Vít Chalupa

Devatenáctiletá Samková v Soči vyhrála kvalifikaci, suverénně i dnešní čtvrtfinále, které provázelo sněžení a mlha, a také do semifinále výborně odstartovala. Jenže v závěru se druhé závodnici průběžného pořadí SP zařízl v zatáčce snowboard a po lehkém pádu ztratila šanci na účast ve velkém finále.

Z mužské kvalifikace postoupili dva čeští reprezentanti. Michal Novotný vypadl ve čtvrtfinále, David Bakeš hned v úvodním osmifinále. Vítězem v Soči se stal rovněž poprvé v kariéře Rakušan Michael Hämmerle.

Světový pohár ve snowboardcrossu v SočiMuži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Deibold (USA), 3. Schairer (Rak.), ...23. Novotný, 45. Bakeš, v kvalifikaci 58. Novák (všichni ČR). Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. Pullin (Austr.) 2550, 2. Schairer 2300, 3. Robanske 1910, ...16. Novotný 630, 39. Novák 149,2, 62. Bakeš 32,2.

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Moenneová Loccozová (Fr.), 3. Olafsenová (Nor.), ...7. Samková, Chourová (obě ČR) nedokončila kvalifikaci. Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. Maltaisová (Kan.) 3000, 2. Moenneová Loccozová 2260, 3. Samková 1860, ...32. Chourová 85.