ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola
SP ve snowboarding

Mladičká Ledecká překvapila 13. místem v Carezze

Velikost textu:

Carezza – Nad očekávání dobře si vedla při své premiéře ve Světovém poháru ve snowboardingu teprve sedmnáctiletá Ester Ledecká. V paralelním obřím slalomu v italské Carezze si vyjela třinácté místo a po závodě nešetřila nadšením.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

"Doufala jsem, že se dostanu mezi 32 do druhého kola (v kvalifikaci). Pak jsem myslela tajně na dvacítku. Postup mezi šestnáct nejlepších překvapil i moje soupeřky. Byla jsem nejmladší ve startovce, chodily mi hned gratulovat," uvedla Ledecká. Závod vyhrála Japonka Tomoka Takeučiová, mezi muži zvítězil Rakušan Andreas Prommegger.

Dcera muzikanta Janka Ledeckého dosud sbírala zkušenosti hlavně v Evropském poháru, v kterém dokázala v březnu v Bad Gasteinu vybojovat premiérové vítězství. S řadou soupeřek ze Světového poháru se popasovala začátkem prosince na Evropském poháru v rakouském Lachtalu, kde elitní závodnice startovaly před začátkem prestižnějšího seriálu. "Ale podmínky ve 'svěťáku' jsou úplně jiné. Byla jsem z nich unešená. Trať byla pořád výborně upravená. Skvěle mi to tady sedlo," řekla Ledecká, která kombinuje snowboarding s alpským lyžováním.

Také před svým dnešním debutem si zpestřila přípravu lyžařskými závody, když v minulém týdnu absolvovala čtyři starty mezi juniorkami v Itálii a vybojovala dvě druhá místa v obřím slalomu. Po Vánocích možná pojede na lyžích další závod na přelomu roku a 11. ledna ji čeká druhý díl Světového poháru v paralelním slalomu v Bad Gasteinu.

SP ve snowboardingu v Carezze (Itálie) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Prommegger, 2. Mathies (oba Rak.), 3. Wild (Rus.), ...v kvalifikaci 42. Šindelář, 56. Jelínek (oba ČR)

Ženy: 1. Takeučiová (Jap.), 2. Calveová (Kan.), 3. Karstensová (Něm.), ...13. Ledecká (ČR) 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.