ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Skokanky nezahálejí ani v létě. Ve Frenštátě si zazávodí s těmi nejlepšími

Velikost textu:

Praha – Frenštát pod Radhoštěm hostí vůbec první Světový pohár žen ve skoku na lyžích na našem území. Proč se české reprezentantky celé léto pilně připravují a poctivě dřou? Bojovat se v této sezoně bude mimo jiné i o body do olympijské kvalifikace. Pchjongčchang je alfou i omegou.

Barbora Blažková
Barbora Blažková

České skokanky chtějí jít krok po kroku. "Soustředíme se na to, abychom prošly z kvalifikace do prvního kola a ukořistily jsme nějaké body. O to jde v této sezoně hlavně, abychom měly dané místo na olympiádu," uvedla ve Sportovních zprávách česká reprezentantka Barbora Blažková.

Premiéru měly skokanky v Soči, tenkrát však vše proběhlo bez české účasti. Disciplína je to nová a progresivní. "Poté, co to bylo na olympijských hrách a ještě zvítězila Němka, tak do toho jdou peníze a za pár let to bude sportovně na stejné úrovni, jako v jiných lyžařských disciplínách," uvedl trenér juniorské a ženské reprezentace Antonín Hájek, někdejší člen národního týmu.

Už letní skoky mohou do důležité sezony leccos napovědět. Domácí premiéra velké akce je krokem do neznáma. "Mám z toho smíšené pocity, ale těším se. Je to Světový pohár doma, bude tam rodina a bude to něco jiného, než když jsme ve světě samy jen s naší výpravou," popsala teprve devatenáctiletá Blažková.

přehrát video
Ve Frenštátu se koná SP skokanek na lyžích

Můstek jí vyhovuje. "Osobně mám Frenštát hodně ráda. Nemám na tomto můstku strach jako jinde," uvedla. "Mým cílem je udělat dobrý skok. Když se mi to povede, věřím, že se probojuji z kvalifikace do prvního kola," dodala.

Kromě ní se na závodech představí i její kolegyně z reprezentace Karolína Indráčková, Zdeňka Pešatová nebo sestry Ptáčkovy. Účast potvrdily i nejlepší světové skokanky.

Ve Frenštátě se předvedou také muži, a to v rámci šestého ročníku mezinárodního závodu, Memoriálu Jiřího Rašky, který bude vyvrcholením Beskydy Tour. Podívejte se na kompletní program.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.