ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Skokanské družstvo skončilo v Klingenthalu šesté

Velikost textu:

Klingenthal (Německo) – Český tým skokanů na lyžích ve složení Vojtěch Štursa, Tomáš Vančura, Lukáš Hlava a Roman Koudelka skončil v Klingenthalu šestý. S předstihem zvítězilo kvarteto Polska. Domácí Německo skončilo o devět desetin bodu druhé před Rakouskem.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Dlouho se zdálo, že Češi skončí v Klingenthalu stejně jako před rokem pátí. V prvním kole Štursa, Vančura i Koudelka doletěli za 130 metrů, Hlava přidal 124 a tým zaostával pouze o 4,7 bodu za čtvrtými Nory.

Ve druhém kole ale dopadl na 130 metrů jen Štursa. Naopak se zlepšili Slovinci a definitivně je před český tým dostal Domen Prevc, který ve druhém kole v předposlední sérii předvedl výkonem 145 metrů nejdelší pokus dne.

V neděli je v Klingenthalu na programu závod jednotlivců, do kterého se už v pátek kvalifikovali Štursa, Koudelka, Hlava, Vančura a Jakub Janda.

Výsledky SP ve skocích na lyžích v Klingenthalu

1. Polsko (Žyla, Stoch, Kubacki, Kot) 1128,7, 2. Německo (Eisenbichler, Wellinger, Freitag, Freund) 1087,2, 3. Rakousko (Hayböck, Kraft, Kofler, Fettner) 1086,3, 4. Norsko 1024,2, 5. Slovinsko 1013,4, 6. ČR (Štursa, Vančura, Hlava, Koudelka) 987,1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.