ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Čeští skokané obsadili v Kuopiu sedmé místo, Janda nepostoupil z kvalifikace

Velikost textu:

Kuopio (Finsko) - Družstvo českých skokanů na lyžích obsadilo v závodu Světového poháru v Kuopiu sedmé místo. Jakub Janda, Jan Matura, Lukáš Hlava a Roman Koudelka tak zopakovali dva týdny starý výsledek z Osla, jejich nejhorší v sezoně. Zvítězili Norové.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

V Kuopiu družstva skákala neplánovaně místo Lahti, kde se nemohl závod uskutečnit v sobotu kvůli větru. Českému kvartetu, jež táhli Koudelka s Maturou, se více vydařilo první kolo. Figurovali po něm na šesté příčce, kterou však po druhých pokusech ztratili a za šestým Polskem zaostali o více než 40 bodů. Za Čechy skončilo už jen domácí Finsko a Korea. Před dvěma sedmými příčkami byli čeští skokané v této sezoně dvakrát pátí a jednou šestí.

Velké rozdíly byly i mezi družstvy na stupních vítězů. Norská čtveřice vyhrála skoro o 55 bodů před Německem, které předčilo o téměř 70 bodů třetí Japonsko.

V úterý se v Kuopiu skáče závod jednotlivců, jehož se z českého kvarteta nezúčastní Janda, kterému se nepovedla kvalifikace.

Výsledky SP ve skocích na lyžích v Kuopiu

1. Norsko (Gangnes, Tande, Fannemel, Forfang) 1057,2 b., 2. Německo (Wank, Freitag, Wellinger, Freund) 1002,8, 3. Japonsko (Takeuči, Sakujama, Ito, Kasai) 935,4, 4. Rakousko 932,1, 5. Slovinsko 930,1, 6. Polsko 899,5, 7. ČR (Janda, Matura, Hlava, Koudelka) 858,0.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.