ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Čeští skokané skončili v Oslu nejhůře v sezoně, vyhrálo Slovinsko

Velikost textu:

Oslo - Družstvo skokanů na lyžích ve složení Jakub Janda, Čestmír Kožíšek, Jan Matura a Roman Koudelka obsadilo v závodu Světového poháru v Oslu sedmé místo, což je jeho nejhorší výsledek v sezoně. Dosud byli Češi dvakrát pátí a jednou šestí. S velkým náskokem zvítězilo v husté mlze Slovinsko před Norskem a Japonskem. V neděli je na programu závod jednotlivců, v němž se představí kompletní české kvarteto.

Slovinec Peter Prevc na můstku v Oslu
Slovinec Peter Prevc na můstku v Oslu

České kvarteto figurovalo po prvním kole na sedmém místě s dvacetibodovou ztrátou na šesté Polsko. Ani ve druhém kole nevybočil žádný z Čechů z průměru, přes stodvacetimetrovou hranici se dostal až závěrečným pokusem Koudelka. Za šestými Poláky nakonec zaostali takřka o 70 bodů, horší byly pouze Rusko a Švýcarsko.

Slovinci, vedení bratry Peterem a Domenem Prevcovými, ještě zvýšili náskok z prvního kola a slavili první týmový triumf v sezoně. Dosud byli nejlépe druzí v úvodním závodu v Klingenthalu.

V druhém kole se nezměnilo pořadí ani na dalších příčkách, za druhými Nory překvapili třetím místem Japonci. Vítězové úvodních dvou SP Němci skončili až čtvrtí, ještě o příčku níž byli před časem nedostižní Rakušané.

Výsledky SP ve skocích na lyžích v Oslu

1. Slovinsko (Tepeš, D. Prevc, Kranjec, P. Prevc) 977,7 b., 2. Norsko (Tande, Fannemel, Forfang, Gangnes) 945,3, 3. Japonsko (Takeuči, Sakujama, Ito, Kasai) 927,2, 4. Německo 915,0, 5. Rakousko 910,8, 6. Polsko 895,6, 7. ČR (Janda, Kožíšek, Matura, Koudelka) 828,0.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.