ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

V závěrečném závodě Turné bude skákat kompletní české kvarteto

Velikost textu:

Bischofshofen - Všichni čtyři čeští skokani na lyžích se představí v závěrečném závodu Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu. Stejně jako v předchozích dvou dílech kvalifikací úspěšně prošli Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukáš Hlava i Jan Matura. Přímý přenos sledujte od 16:55 na ČT sport a našem webu.

přehrát video
V Bischofshofenu vyvrcholí letošní Turné čtyř můstků

Dvanáctého muže průběžného pořadí seriálu Koudelku, jenž byl v kvalifikaci šestý, čeká v k.o. souboji o postup do 2. kola domácí Clemens Aigner, devátý muž kvalifikace Janda se utká s dalším Rakušanem Markusem Schiffnerem. Jan Matura svede bitvu s Polákem Kamilem Stochem, Lukáš Hlava vytvoří dvojici s někdejším mistrem světa a olympijským vítězem Simonem Ammannem ze Švýcarska.

Celkové vítězství má na dosah Slovinec Peter Prevc, který vede o 20 bodů. Jeho jediný soupeř v boji o prvenství Severin Freund si místo kvalifikace dopřál volno po pádu v Innsbrucku, který na něm zanechal následky, a v 1. kole ho čeká vítěz kvalifikace Kenneth Gangnes z Norska. Prevc byl v kvalifikaci druhý o tři desetiny bodu za Gangnesem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.