ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Morgenstern se uzdravuje a plánuje start na OH

Velikost textu:

Klagenfurt – Necelé dva týdny po těžkém pádu v tréninku na mamutím můstku v Kulmu se rakouský skokan na lyžích Thomas Morgenstern zotavil natolik, že plánuje účast na olympijských hrách v Soči. "Nechci kariéru končit pádem," prohlásil trojnásobný olympijský vítěz Morgenstern, jenž na klinice v Klagenfurtu už týden rehabilituje.

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern

 "V pondělí bude oznámeno složení týmu a já doufám, že v něm budu," řekl s tím, že od lékařů má povolení závodit. Šéftrenér rakouského svazu Alexander Pointner už dříve prohlásil, že mu bude držet do poslední chvíle volné místo v nominaci.

Uzávěrku mají Rakušané 27. ledna, kvalifikace na úvodní závod na středním můstku je v Soči na programu 8. února. "Je to ještě víc než dva týdny. Předtím už chci být znovu na můstku," plánuje Morgenstern.

Morgensterna potkal 10. ledna v tréninku na závod světového poháru v letech druhý těžký pád za měsíc. V polovině prosince spadl v závodu v Titisee a stejně jako v Kulmu ztratil nakrátko vědomí. Tehdy vyvázl jen s naraženinami a zlomeným prstem na ruce.

S dlahou pak absolvoval Turné čtyř můstků a vybojoval druhé místo. Ve druhém případě utrpěl těžký otřes mozku s lehkým krvácením do mozku a zhmoždění plic. Podle lékařů se ale zotaví bez následků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.