ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Skokanky povede Triplat. Má snížit jejich váhu

Velikost textu:

Praha - Slovinec Matjaž Triplat bude novým trenérem českých skokanek na lyžích. Před olympijskou sezonou má za úkol tým profesionalizovat a pozvednout, aby se Češky v Soči nehledaly na posledních místech. "Matjaže Triplata se k nám povedlo přetáhnout a je to revoluce," uvedl Rostislav Jozífek, sportovní ředitel skokanského úseku lyžařského svazu.

Skoky na lyžích
Skoky na lyžích

"Má za úkol tým zpacifikovat a zprofesionalizovat z hlediska přístupu, aby hodně rychle akceleroval nahoru a aby děvčata už na olympiádě v Soči skákala bez ostudy," dodal Jozífek.

Na olympiádu by měla jet pětice skokanek. Jedničkou je Michaela Doleželová, za ní jsou Vladěna Pustková a Lucie Míková. Do sedmičlenného výběru patří i Barbora Blažková, Zdena Pešatová, Karolína Indráčková a Michaela Rajnochová. V uplynulém ročníku světového poháru byla v celkovém pořadí nejlepší 39. Doleželová, na mistrovství světa v Predazzu skončila osmadvacátá.

Michaela Doležalová
Michaela Doležalová

Triplatovou asistentkou zůstane bývalá běžkyně na lyžích Kamila Rajdlová. Dosavadní kouč skokanek Jaroslav Šimek bude působit v Dukle Liberec a bude k dispozici pro všechny týmy. "Bude volné libero," uvedl Jozífek, podle něhož je skokanský úsek s Triplatem domluvený na financích i zajištění týmu a v nejbližších dnech bude podepsána smlouva.

Prvním Triplatovým úkolem bude pracovat na snížení váhy reprezentantek, se kterou mají skokanky dlouhodobě problémy. "Věřím že nastanou profi časy a slibujeme si, že půjdeme rychle nahoru," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.