ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Harrachov se připravuje na světový pohár letců na lyžích

Velikost textu:

Semily - Sportovní vrchol zimy čeká o víkendu Harrachov, krkonošské středisko pořádá od pátku do neděle Světový pohár v letech na lyžích. Organizátoři tak vyzkoušejí sehranost před světovým šampionátem v téže disciplíně, který jim mezinárodní federace přidělila na příští rok. 

Harrachovské můstky
Harrachovské můstky

"Tak, jak jsme připravení tentokrát, čtyři dny předem, jsme už dlouho nebyli," říká sebevědomě vedoucí areálu Otakar Jiroutek. Pod můstky už stojí pódium a dokončuje se zázemí pro diváky nebo televizní štáby. Zbývá jen rozmístit nábytek a připravit techniku.

Při závodě v Harrachově dělá často problémy boční vítr. I s tím se pořadatelé snažili poprat. "Letos jsme hodně investovali do nových sítí. Včera jsme je už testovali a věříme, že pomohou, protože nějaký vítr asi bude," uvedl prezident přípravného výboru Rostislav Jozífek.

Téměř připravená už je i hlavní tribuna nad doskočištěm a organizátoři věří, že se ji o víkendu bez problémů podaří zaplnit. Do města by totiž mohlo dorazit až deset tisíc lidí. "Bude to hodně záviset na počasí. V předprodeji máme prodaných už 3 000 lístků, takže jsme velkými optimisty," sdělil Jozífek. "Těšíme se hlavně na české vlajky," dodal.

Přípravy finišují i v hotelu, kde budou přes dvě stovky účastníků bydlet. Chystají pro ně zvláštní jídelníček. Hlavně ovoce, zeleninu a těstovinové saláty. A speciální požadavky se týkaly i ubytování. "Některé týmy jsou rády, když součástí pokoje je i masérna, takže některé větší pokoje využíváme jak na spaní, tak i jako masérny," vysvětluje ředitel Hotelu Sklář Jaroslav Jedlička.

Omezení čeká naopak řidiče, Harrachovem se bude od pátku až do neděle jezdit jen jedním směrem. Problémy by naopak neměly být s parkováním a v místních hotelech jsou ještě volná místa.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.