ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
SP v Lillehammeru

Družstvo sdruženářů zahájilo Světový pohár osmým místem

Velikost textu:

České kvarteto ve složení Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk vstoupilo do nové sezony v severské kombinaci osmou příčkou v norském Lillehammeru. Z vítězství se radovala domácí reprezentace před úřadujícími mistry světa z Německa.  

Tomáš Portyk
Tomáš Portyk

Národní tým obsadil ve skokanské části sedmé místo, jež následně držel v úvodních třech úsecích běhu na 4x5 km. V závěrečných kilometrech svedl finišman Portyk s Itálií a USA přímý souboj o sedmou pozici, ve kterém nestačil na Alessandra Pittina, ale porazil Taylora Fletchera.

Závod se rozhodoval v cílové rovince, kde ve spurtu předčil domácí Jörgen Graabak rivala Fabiana Riessleho. Němci nevyhráli měření sil družstev v severské kombinaci poprvé od března 2016. Na třetím místě dovezl Francii bývalý trojnásobný vítěz Světového poháru Jason Lamy Chappuis.

Před únorovými olympijskými hrami v Pchjongčchangu se jede ještě v lednu závod družstev ve francouzském Chaux-Neuve. V neděli je v Lillehammeru na programu čtvrtý individuální závod sezony, v němž budou Češi útočit na první body.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.