ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
Severská kombinace

Frenzelovi stačilo v Lahti 23. místo, potřetí v řadě získal křišťálový glóbus

Velikost textu:

Lahti (Finsko) – Už dva závody před koncem sezony se ze zisku křišťálového glóbu pro vítěze Světového poháru v severské kombinaci může radovat Eric Frenzel. Olympijskému šampionovi stačilo k třetímu celkovému triumfu za sebou obsadit 23. místo v dnešním závodu v Lahti, který vyhrál Japonec Akito Watabe. Český sdruženář Miroslav Dvořák obsadil 28. pozici. 

Erich Frenzel potřetí v řadě ovládl světový pohár
Erich Frenzel potřetí v řadě ovládl světový pohár

Šestadvacetiletý Frenzel měl celkové vítězství prakticky jisté už před běžeckou částí. Jeho největší soupeř Rakušan Bernhard Gruber totiž ve Finsku ze zdravotních důvodů vůbec nestartoval a třetí v pořadí SP Nor Jan Schmid, který ho jako poslední mohl ohrozit, pokazil skok a bylo jasné, že obrovskou ztrátu nedožene. Nakonec Schmid vůbec nebodoval.

Trojnásobný mistr světa Frenzel má po patnácti ze sedmnácti závodů SP náskok 228 bodů před dnešním vítězem Watabem. Japonec vyhrál o tři sekundy před čtyřnásobným medailistou z nedávného mistrovství světa ve Falunu Johannesem Rydzekem. Třetí skončil další Němec Fabian Riessle.

Z českých reprezentantů dosáhl na body jen Dvořák, jenž se v běhu posunul o čtyři místa na 28. příčku. Petr Kutal doběhl předposlední pětačtyřicátý a Tomáš Portyk po pokaženém skoku (41. místo) do druhé části neodstartoval. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.