ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
MS v klasickém lyžování

Štafety sdruženářských dvojic ovládli Francouzi, Češi dojeli osmí

Velikost textu:
aktualizováno 28. 2. 2015 17:00

Falun - Čeští sdruženáři Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk skončili ve sprintu dvojic na osmém místě. Zopakovali tím výsledek z minulého šampionátu ve Val di Fiemme, kde s Dvořákem závodil Pavel Churavý. Na vítězné Francouze Francoise Brauda a Jasona Lamyho Chappuise ztratili minutu a padesát sekund. Stříbro vybojovali Němci, třetí skončili Norové. Připravujeme podrobnosti.

Tomáš Portyk
Tomáš Portyk

Po skokanské části byli Češi pátí. Dvořákovi se pokus na velkém můstku vydařil a skokem dlouhým 123,5 metru obsadil sedmé místo. Junior Portyk předvedl ve své silnější disciplíně jen 116 metrů. V součtu to znamenalo manko 55 sekund na vedoucí Francouze.

Na patnáctikilometrové trati, na níž týmy absolvovaly střídavě deset okruhů, se projevila slabší běžecká forma obou reprezentantů ve Falunu. Před českou dvojici se dostali ještě Finové, Italové a Rakušané. Dvořák proběhl cílem deset sekund za Bernhardem Gruberem, od vítěze jej dělily téměř dvě minuty.

Francouzi dosáhli až šestého běžeckého času, ale Lamy Chappuis ve finiši odrazil německý nápor. Johannes Rydzek přišel o třetí zlato z Falunu o 2,7 sekundy. Norové Magnus Moan s Havaardem Klemetsenem se na stupně vítězů posunuli ze čtvrtého místa díky nejrychlejšímu času v běžecké stopě.

Výsledky závodu dvojic v severské kombinaci

1. Braud, Lamy Chappuis (Fr.) 38:31,6, 2. Frenzel, Rydzek (Něm.) -2,7, 3. Moan, Klemetsen (Nor.) -19,4, 4. Herola, Härtull (Fin.) -1:04,2, 5. Costa, Pittin (It.) -1:18,7, 6. J. Watabe, A. Watabe (Jap.) -1:25,7, 7. Schneider, Gruber (Rak.) -1:40,9, 8. Portyk, Dvořák (ČR) -1:50,4, 9. B. Fletcher, T. Fletcher (USA) -1:59,9, 10. Jelenko, Berlot (Slovin.) -3:34,2.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.