ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
MS v klasickém lyžování

Sdruženáři byli osmí v závodě družstev, vyhráli Němci

Velikost textu:
aktualizováno 22. 2. 2015 17:41

Falun (Švédsko) - Čeští sdruženáři dojeli osmí v závodě družstev na mistrovství světa ve Falunu. První titul od sjednocení země získali Němci, jejichž finišman Johannes Rydzek má z letošního šampionátu už druhé zlato. Na stříbrnou příčku se z pátého místa po skoku posunuli Norové, bronzovou pozici udrželi Francouzi.

Česká čtveřice vyjížděla do běžecké části ze sedmého místa prakticky ve skupině s šestými Italy a osmými Američany. Tato trojice se vměstnala do 12 sekund. Od úvodu se však potvrzovaly papírové předpoklady o kvalitnějším běhu Italů a Američanů ve srovnání s českým výběrem. Záhy tak Češi klesli na osmé místo z deseti družstev, které s přehledem udrželi. Na vítěze ztratili 3:46,4 minuty.

Trenér Ladislav Rygl: "Hodnotím to plus minus vcelku dobře. Zatím nemůžeme konkurovat těm nejlepším, ale kluci se snažili. Škoda, normálně ve svěťáku jezdí ještě Poláci, Ukrajinci a další týmy, které bychom si myslím porazili v pohodě, takže za námi moc týmů nezůstalo, ale bylo to velice slušný."

Osmé místo je nejlepším výsledkem sdruženářů v družstvech na MS od šesté příčky před šesti lety v Liberci. Rygl se přitom po skoku bál, aby jeho svěřenci výsledkovou listinu nakonec neuzavírali. "Pořád na to nemáme, jak bychom měli mít. Obával jsem se, ale ani nás týmy zezadu nedojely a kluci běželi výborně," chválil trenér.

Vedoucí pozici po skoku hájili němečtí sdruženáři. V průběhu úvodního úseku se v čele vytvořila pětičlenná skupina, ale už na jeho konci Tino Edelmann předával s drobným náskokem jako první. Eric Frenzel ho pak navýšil na téměř 18 sekund, a i když se norští běžci chvílemi přibližovali, manko už stáhnout nedokázali.

Odpor Seveřanů definitivně odrazil na závěrečném pětikilometrovém úseku mistr světa Rydzek, který cílem projel s německou vlajkou v ruce o 23,1 sekundy před Norem Jörgenem Graabakem. Na třetím místě přivezl francouzskou štafetu do cíle Jason Lamy Chappuis, který tak k bronzu z individuálního závodu přidal další medaili téže hodnoty.

Severská kombinace - družstva (střední můstek/štafeta 4x5 km):

1. Německo (Edelmann, Frenzel, Riessle, Rydzek) 44:20,7, 2. Norsko (Moan, Klemetsen, Kokslien, Graabak) -23,1, 3. Francie (Braud, Laheurte, Lacroix, Lamy Chappuis) -39,6, 4. Itálie -1:10,1, 5. Rakousko -1:10,5, 6. Japonsko -1:11,5, 7. USA -2:37,8, 8. ČR (Portyk, Kutal, Rypl, Dvořák) -3:46,4, 9. Finsko -4:08,0, 10. Estonsko -5:25,8.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.