ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Nordic Combined Triple

Frenzel vévodil sdruženářům v Seefeldu

Velikost textu:

Seefeld (Rakousko) – Premiérový ročník třídílného seriálu Nordic Combined Triple suverénně ovládl Eric Frenzel. Německý sdruženář i v posledním díle miniseriálu potvrdil roli velkého favorita a v cíli závěrečného závodu udržel náskok 21,2 sekundy před Norem Haavardem Klemetsenem.

Eric Frenzel
Eric Frenzel

Pětadvacetiletý mistr světa Frenzel vyhrál už páteční prolog a první místo mu patřilo i po sobotě. V nedělní skokanské části sice klesl na průběžné druhé místo za Klemetsena, ale vzhledem k tomu, že je výrazně lepším běžcem, nebylo o jeho vítězství prakticky pochyb.

Frenzel také brzy Nora předběhl a vypracoval si v čele až třičtvrtěminutový náskok. V závěrečných kilometrech si mohl dovolit zpomalit a doběhl si pohodlně pro vítězství. Třetí po běhu na 15 km skončil další norský sdruženář Magnus Moan.

Za celkový triumf získal Frenzel dvojnásobné body do světového poháru a největší podíl z dotace 100 000 eur. Čeští sdruženáři v premiéře miniseriálu na body nedosáhli. Do sobotního závodu pro 50 nejlepších z pátečního prologu se nedostali Tomáš Slavík a Miroslav Dvořák, v sobotu poté po dalším zúžení na 30 odpadli i Pavel Churavý a Tomáš Portyk. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.