ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
SP v severské kombinaci

Dvořák vybojoval v mrazivém Čajkovském třetí místo

Velikost textu:
aktualizováno 4. 1. 2014 13:38

Čajkovskij (Rusko) - Sdruženář Miroslav Dvořák si dojel ve dvacetistupňovém mrazu v Čajkovském pro druhé umístění na stupních vítězů ve světovém poháru. Šestadvacetiletý Čech v Rusku obsadil třetí místo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v kariéře, jehož dosáhl před rokem v Almaty.

Český sdruženář Miroslav Dvořák
Český sdruženář Miroslav Dvořák

Závod vynechala většina elitních sdruženářů, proto Dvořák prohlásil, že třetí místo bere s rezervou. "Dost dobrých závodníků tu chybělo, ale na druhou stranu je to bedna a ta se vždy počítá. Je to pro mě vzpruha k dalším závodům a olympijským hrám, hlavně jsem spokojený se zlepšením na můstku," uvedl.

Dvořák si na pódiové umístění v závodu, který vynechala většina elitních sdruženářů, zadělal čtrnáctým místem po skoku. V běhu pak spolu s Němcem Björnem Kircheisenem a Rakušanem Lukasem Klapferem vytvořili rychlou trojici, která stíhala vedoucí duo Wilhelm Denifl, Tim Hug.

Bodovali i Portik a Slavík

V závěrečném stoupání krátce před cílem desetikilometrového úseku se Kircheisen s Dvořákem přehnali přes Rakušana Denifla a dostali se na medailové pozice. Vedení udržel Švýcar Hug, jehož dosavadním maximem v SP byla devátá příčka. "V běhu jsem to ubojoval. V tomhle mrazu se mi přitom neběželo moc dobře, ale ostatní závodníci na tom byli asi ještě hůř. Do závěru jsem dal všechno, ale na Kircheisena jsem už ve finiši neměl," uvedl Dvořák.

Na body z Čechů dosáhli ještě 24. Tomáš Portyk a poprvé v sezoně 28. Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek obsadil 41. místo.

Po nedělním závodu v Čajkovském čeští reprezentanti vynechají další dva podniky Světového poháru ve francouzském středisku Chaux Neuve. "Potřebujeme nutně skákat, a tak budeme hledat místo, kde to půjde. Musíme na můstku získat ještě větší sebedůvěru," vysvětlil kouč týmu Luděk Šablatura.

Výsledky závodu SP v severské kombinaci v Čajkovském

1. Hug (Švýc.) 27:44,9, 2. Kircheisen (Něm.) -5,7, 3. Dvořák (ČR) -8,3, 4. Denifl -11,8, 5. Klapfer (oba Rak.) -29,9, 6. Fletcher (USA) -35,4, ...24. Portyk -1:28,8, 28. Slavík -1:52,9, 41. Vodseďálek (všichni ČR) -3:39,9

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 403, 2. A. Watabe (Jap.) 341, 3. Lamy Chappuis (Fr.) 312, 4. Kokslien 258, 5. Klemetsen (oba Nor.) 248, 6. Rydzek (Něm.) 238, ...15. Dvořák 124, 34. Portyk 37, 74. Churavý (ČR) 5, 67. Slavík 3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.