TCL V Repre

Sdruženář Portyk skončil ve sprintu devátý

Liberec – Pro deváté místo ve sprintu si dojel sdruženář Tomáš Portyk na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let. Po skoku byl sice český závodník sedmý, v běhu na pět kilometrů ale o dvě místa klesl. Závod vyhrál Němec Manuel Faisst a získal na šampionátu v Liberci druhou zlatou medaili. Pět medailí ve skiatlonu brali Rusové, zlato má ale Rakušanka Teresa Stadloberová.

Tomáš Portyk
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

V běhu chtěl Portyk co nejdřív dojet finského soupeře, což se mu podařilo. "V posledním stoupání mi však došly síly a v samotném závěru už jsem na to fyzicky neměl," přiznal Portyk. Závodník z Lomnice nad Popelkou však splnil to, pro co si do Liberce přijel. "Mým cílem bylo dvakrát umístění do nejlepší šestnáctky, což se mi povedlo," uvedl. Teprve šestnáctiletý Portyk devátým místem navázal na úspěch z dlouhého závodu, v němž byl sedmý.

Skiatlon opanovalo Rusko

Liberecké závody ve skiatlonu se zdánlivě proměnily v mezinárodní mistrovství Ruska. Mezi muži vyhrál Dmitrij Rostovcev, šampion ze závodu na 10 km. Mezi ženami narušila nadvládu ruských reprezentantů Teresa Stadloberová, stříbrná z pětikilometrového závodu. Rusové ale obsadili zbývající stupně vítězů.

Nejlepší z domácích reprezentantek Petra Nováková dojela na třinácté pozici se ztrátou minuty a tří vteřin na vítězku, mezi juniory byl z Čechů nejrychlejší jedenáctý Petr Knop. "Spokojený jsem velice, je to zatím můj nejlepší výsledek. Rozhodovalo se v posledním kopci a tam už jsem měl úplně kožené nohy," konstatoval osmnáctiletý Knop. "Štěstí, že tam nebylo víc lidí, kteří by mě mohli předjet, protože tam už to byla velká krize," dodal.