ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
Světový pohár

Sdruženář Edelmann vyhrál ve Francii i závod dvojic

Velikost textu:
aktualizováno 13. 1. 2013 14:21

Chaux-Neuve (Francie) - Německý sdruženář Tino Edelmann korunoval své vystoupení na světovém poháru ve francouzském Chaux-Neuve výhrou ve sprintu dvojic. Vítěz sobotního závodu jednotlivců porazil spolu s mistrem světa Erikem Frenzelem v kombinaci skoku a běhu na 2 x 7,5 kilometru norské duo Magnus Moan, Jörgen Graabak o 1,4 sekundy. O další setinu zpět byl v těsném finiši domácí pár Sebastien Lacroix, Jason Lamy Chappuis.

Tino Edelmann
Tino Edelmann

Nejlepší z českých reprezentantů Pavel Churavý a Miroslav Dvořák obsadili osmé místo se ztrátou 1:17,5 minuty. Druhý pár Lukáš Rypl, Tomáš Portyk byl v běžecké části dojet o kolo.

Po skokanské části vedla dvojice Bernhard Gruber, Christoph Bieler, v běžecké stopě ale Rakušané ztráceli a propadli se na šesté místo. Churavý s Dvořákem útočili z jedenácté pozice po skoku.

Výsledky sprintu dvojic:

1. Frenzel, Edelmann (Něm.) 36:51,0, 2. Moan, Graabak (Nor.) -1,4, 3. Lacroix, Lamy Chapuis (Fr.) -1,4, 4. Rydzek, Kircheisen (Něm.) -3,9, 5. Kokslien, Krog (Nor.) -13,1, 6. Bieler, Gruber (Rak.) -38,8, ...8. Churavý, Dvořák -1:17,5, 18. Rypl, Portyk (všichni ČR) dostiženi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.