ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Erbanová si na pětistovce v Calgary dobruslila pro 4. místo

Velikost textu:
aktualizováno 3. 12. 2017 22:54

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila ve svém nejrychlejším čase sezony 37,27 čtvrtou pozici v závodu na 500 metrů na Světovém poháru v Calgary. Česká reprezentantka tak vyrovnala své nejlepší umístění v olympijské sezoně z listopadového závodu ve Stavangeru. V závodu na 1500 metrů byla v novém osobním rekordu Nikola Zdráhalová devátá. 

Karolína Erbanová
Karolína Erbanová

"Dneska jsem spokojená, opět jsem to byla já a jelo se mi dobře. Zajela jsem svůj standard jako v předešlých závodech v Evropě," řekla Erbanová. "V sobotu to nebyl úplně můj den, nejelo se mi dobře," poukázala na sobotní šesté místo na kilometru.

Erbanová startovala ve čtvrté rozjížďce od konce a po dojetí byla druhá. Naději na první stupně vítězů v ročníku živila až do poslední dvojice asijských favoritek, jež ji předstihly.

"Je to podobné jako ve Stavangeru. Na ledě člověka trochu chvilku zamrzí, že to na stupně vítězů nevyšlo. Říkala jsem si, že stačilo porazit ještě jednu holku... Koukám na to ale z jiného úhlu, jsem ráda, že jsem opět zajela dobře," uvedla česká reprezentantka.

přehrát video
Rychlobruslařka Erbanová byla v Calgary čtvrtá na pětistovce

Radost jí udělala skutečnost, že se vyrovnala i s rychlým úvodem Kanaďanky Marshy Hudeyové, své soupeřky v rozjížďce. "Zachovala jsem chladnou hlavu, což mě potěšilo," řekla Erbanová.

V osobním rekordu 36,53 zvítězila Japonka Nao Kodairaová a vyhrála tak i pátou pětistovku v sezoně. Druhá byla světová rekordmanka I Sang-hwa z Koreji, třetí skončila Japonka Arisa Goová. Pětadvacetiletá vrchlabská rodačka Erbanová na stupně vítězů ztratila 21 setin sekundy. V průběžném pořadí SP je pátá.

Podruhé v elitní divizi A se ve SP na patnáctistovce představila Zdráhalová a výrazně vylepšila 17. místo ze Stavangeru. V Calgary si o více než tři sekundy zlepšila osobní rekord a časem 1:54,96 byla devátá. Své maximum si dnes zajela i na pětistovce, kde startovala v divizi B. Lepšího výsledku v SP dosáhla Zdráhalová jen v závodu s hromadným startem, kdy byla před dvěma lety šestá. I třetí patnáctistovku v sezoně ovládla Japonka Miho Takagiová. 

SP v rychlobruslení v Calgary:

Ženy:

500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 36,53, 2. I Sang-hwa (Korea) 36,86, 3. Goová (Jap.) 37,06, 4. Erbanová 37,27, ...divize B: 20. Zdráhalová (obě ČR) 39,28. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.