ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
ME V RYCHLOBRUSLENÍ

Sáblíková před ME: Na Wüstovou nikdo mít nebude, nechci ale odjet s prázdnou

Velikost textu:

Heerenveen (Nizozemsko) – Rychlobruslařka Martina Sáblíková sice obhajuje ve víceboji tituly mistryně Evropy i světa, přesto se sama nepovažuje před startem kontinentálního mistrovství v Heerenveenu za hlavní favoritku. Trojnásobná olympijská šampionka favorizuje domácí Ireen Wüstovou. Sáblíková bude i tak útočit na nejvyšší příčky a cílem je zisk medaile.

Martina Sáblíková slaví triumf
Martina Sáblíková slaví triumf

"Ačkoliv jsem úřadující šampionka, tak si myslím, že na Ireen nikdo mít nebude. Když jsem ji sledovala při tréninku, tak byla hodně rychlá. Navíc na nedávném šampionátu zajela velmi dobré časy," řekla Sáblíková před startem mistrovství.

"Osobně bych byla ráda, kdybych neodjížděla s prázdnou. Když se to nepovede, extra smutná nebudu. Bude důležité, jak se mi vydaří hlavní tratě 1500, 3000 a 5000 metrů," podotkla devětadvacetiletá rychlobruslařka.

přehrát video
Sáblíková: Když se nepovede pětistovka, je víceboj mnohem těžší

Sáblíková vstoupí do programu ME soubojem s Antoinette de Jongovou z Nizozemska na trati 500 metrů, na trojce se poté utká s Wüstovou. "Los pětistovky je super. S De Jongovou jsem jela loni na mistrovství světa v Berlíně a navíc jedu z velké zatáčky, takže při střídání na velké rovince ji budu mít před sebou," uvedla svěřenkyně trenéra Petra Nováka.

Z losu trojky už tak nadšená nebyla. "Přesně tohle jsem nechtěla... Na druhou stranu je lepší jet s Wüstovou než s Grafovou. Alespoň to Ireen rychle rozjede. Otázkou je, zda to vydržíme obě. Nebo já, nebo ona," podotkla Sáblíková.

V závěru roku měla problémy s pravým kolenem, a výrazně tak omezovala závody i trénink. "Dokonce jsem měla přes vánoční svátky pět šest dní volno, kdy jsem nic nedělala. To se mi stalo naposledy snad ve dvanácti," pousmála se.

Na zdravotní problémy se ale vymlouvat nechce. "Uvidíme, jak budou vypadat starty, které jsem netrénovala. Poprvé po dlouhé pauze jsem si ho vyzkoušela na konci prosince v Collalbu, ale uvidíme, jaké to bude v závodě. Po startovním výstřelu," řekla Sáblíková, která má ve sbírce pět titulů mistryně Evropy a celkem na kontinentální akci získala devět medailí.

"Víceboje jsou pro mě nejnáročnější závod z důvodu, že se jedou čtyři tratě a všechny se musí povést. Je to nejvíce ohodnocená disciplína, všichni se na ni chystají. Tradiční. Zároveň ale není olympijská. Osobně je tam pro mě důležitější mistrovství světa na jednotlivých tratích," řekla Sáblíková.

Vyrovnat se musí i s nahuštěným programem. Všechny čtyři tratě totiž dělí jen 19 hodin. "Bude to hodně náročné. Navíc bude i složitá regenerace mezi jednotlivými dny. K tomu i špatně spím a dlouho mi trvá, než po závodě usnu," dodala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.