ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Rusko přišlo o další sportovní akci, SP v rychlobruslení v Čeljabinsku

Velikost textu:

Lausanne – Rusko přišlo kvůli dopingovému skandálu v ruském sportu během jediného dne o pořadatelství dvou významných akcí. Po SP v biatlonu Ťumeni se nebude konat ani březnové finále Světového poháru v rychlobruslení, Mezinárodní bruslařská unie (ISU) ho Čeljabinsku odebrala. Ještě nedávno byl přitom prezident unie Nizozemec Jan Dijkema proti odebrání.

"Rada ISU se přiklání k názoru, že v tomto složitém období by vzhledem k mimořádným okolnostem nebylo vhodné pořádat v Rusku tak významnou akci," píše se v oficiálním prohlášení. V Čeljabinsku měla původně Martina Sáblíková usilovat o jedenáctý celkový triumf v hodnocení SP na dlouhých tratích. ISU zatím nerozhodla, kam finále přesune.

Situace se vyhrotila po zveřejnění další části zprávy vyšetřovací komise Světové antidopingové agentury WADA o státem podporovaném dopingu v ruském sportu. Z něj podle vyšetřovatele WADA Richarda McLarena těžilo v letech 2011 až 2015 více než tisíc sportovců.

Rychlobruslení je dalším sportem, který reagoval na nedávné zveřejnění zprávy odebráním některé z akcí. Již minulý týden přišlo Soči o mistrovství světa v jízdě na bobech a skeletonu, dnes potkal stejný osud biatlonový Světový pohár v Ťumeni i juniorský světový šampionát v Ostrově.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.