ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Talentovaná rychlobruslařka Zdráhalová podruhé v sezoně bodovala

Velikost textu:
aktualizováno 10. 12. 2016 19:11

Heerenveen - Už podruhé v sezoně dokázala bodovat na Světovém poháru v divizi B Nikola Zdráhalová. Tréninková partnerka Martiny Sáblíkové a talentovaná dvacetiletá rychlobruslařka obsadila deváté místo v závodě na 1500 metrů.

Nikola Zdráhalová
Nikola Zdráhalová

Zdráhalová zajela čas 2:01,42 minuty, kterým zaostala o jeden a půl sekundy za výkonem z minulého týdne z Astany. Zatímco v Kazachstánu získala za páté místo v "béčku" osm bodů, dnes si připsala jeden bod.

V Heerenveenu se v divizi B představila i Natálie Kerschbaummayr, které se ale závod nevydařil a skončila předposlední. Sáblíková ze zdravotních důvodů nezasáhla do pátečního programu a nezávodila ani dnes. Šetří se na nedělní start na 5000 metrů, kde bude hájit vedení v průběžném pořadí seriálu na dlouhých tratích.

Zdráhalová i Kerschbaummayr se představily i v závodě s hromadným startem a v menší konkurenci obě bodovaly. Zdráhalová získala 18 bodů za třinácté místo, Kerschbaummayr pět bodů za 20. místo. V divizi B na 1500 metrů startoval Polák s českým pasem Sebastian Druszkiewicz a skončil osmadvacátý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.