ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Sáblíková nepojede na finále SP v Heerenveenu, má potíže se stehnem

Velikost textu:

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková nepojede kvůli potížím s levým stehnem na víkendové finále Světového poháru do Heerenveenu. Celkové prvenství v seriálu na dlouhých tratích si trojnásobná olympijská vítězka zajistila už dříve.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Sáblíková o víkendu získala čtvrté zlato na mistrovství světa ve víceboji, už před šampionátem v Berlíně ji ale trápily problémy s levou nohou. Kvůli nim se osmadvacetiletá rychlobruslařka rozhodla vynechat poslední závod sezony.

"Vzhledem k jistotě vítězství v celkovém pořadí Světového poháru a začínající přípravě na letní olympijské hry jsme se rozhodli neodcestovat z Berlína do Heerenveenu a vracíme se domů. Další plán rekonvalescence a přípravy na kole budeme nyní řešit," uvedl trenér Petr Novák.

"Zvažujeme i cyklistické soustředění někde v teple, které by mělo regenerující účinky na stehno. Každopádně riziko spojené s dalším těžkým závodem v rychlobruslení by bylo moc velké," dodal kouč.

přehrát video
Sáblíková získala na MS ve víceboji čtvrté zlato

Sáblíková už v Berlíně naznačovala, že by do Heerenveenu nejraději nejela. Chtěla by se už co nejvíce věnovat silniční cyklistice, v níž se kvalifikovala na olympijské hry v Riu de Janeiro. "Noha dostala během uplynulého víkendu pořádně zabrat a jsem ráda, že vydržela. Dohodli jsme se s trenérem nepokoušet to ještě více," řekla Sáblíková.

Na druhou stranu ji neúčast v Nizozemsku mrzí. "Především kvůli fanouškům v Heerenveenu, kde je vždy skvělá atmosféra. Teď pro mě ale bude důležitý každý den, kdy budu moct nohu zrelaxovat a potom začít postupně jezdit na kole," uznala. Nyní ji čeká pár dnů volna doma a posléze ostrý start cyklistické přípravy v zahraničí.

Sáblíková si už v lednovém závodě ve Stavangeru předčasně zajistila jubilejní desátý triumf v SP na dlouhých tratích. V sezoně získala i zlaté medaile na vícebojařském mistrovství Evropy a na MS na tratích 3000 i 5000 metrů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.