ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Sáblíková: Teď už bych byla spokojená, i kdybych byla druhá

Velikost textu:

Berlín - Rychlobruslařka Martina Sáblíková pokračuje i na mistrovství světa ve víceboji v Berlíně ve výborné sezoně. Trojnásobná olympijská vítězka je v polovině šampionátu v čele a míří za čtvrtým triumfem na akci pro nejvšestrannější rychlobruslaře. Přímý přenos závodu na 1500 metrů sledujte od 14:20 na ČT sport a našem webu, který od 16:55 exkluzivně nabídne i závěrečný závod na 5000 metrů.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Pořád se může stát, že nevyhraji. Pojedeme s Ireen patnáctistovku, což bude klíčová trať. A pak pětka taky nebude jednoduchá. Nechci říct, že mi je jedno, jak to dopadne, ale já budu teď už spokojená, i kdybych byla druhá," řekla Sáblíková.

Na tratích 500 a 3000 metrů zajela svá evropská maxima. Na pětistovce obsadila sedmé místo a trojku vyhrála. "Pětistovka mě hodně překvapila. Ne ani tak celkovým časem, ale spíš rozběhnutou stovkou. Byl to výborný start," podotkla česká reprezentantka, která zajela čas 39,62. Před startem přitom čekala, že se pod 40 sekund nedostane. "Spíš jsem myslela, že pojedu tak 40,5," přiznala.

přehrát video
Jízda Martiny Sáblíkové na trati 3000 metrů

Na trojce, na které v sezoně ještě neprohrála, zajela čas pod čtyři minuty. Dokázala tak rychle zareagovat na výkon své hlavní rivalky Ireen Wüstové z Nizozemska, která jela před ní a vzala jí rekord dráhy. "Když jsem to viděla, tak jsem si říkala, že to snad není možné. Že to snad jet nemůžu. Ale pak jsem si řekla, že když tady mám fanoušky, tak to zkusím rozjet a uvidíme, jak to bude vypadat ke konci," uvedla Sáblíková.

Do pomyslného vedení před Wüstovou se dostala v předposledním kole. "Když pak Petr (Novák) křičel, že jedu na první místo, tak jsem to nechápala. Řekla jsem si, že i kdybych se měla v poslední zatáčce pozvracet, tak to musím zkusit, a nakonec to vyšlo," radovala se Sáblíková, jež nakonec časem 3:58,11 nizozemskou soupeřku porazila o 1,32 sekundy.

Sáblíková se výborně vyrovnává i s tím, že ji limituje svalové zranění. "Cítím to, ale dalo se s tím jet. Jen jsem se bála, aby se můj stav po pětistovce nezhoršil a nerozbolelo se to. Když ale člověk slyší výstřel, tak je to o něčem jiném. I s bolestí se navíc dá jet," dodala.

Sáblíková se už letos v Minsku stala evropskou šampionkou ve víceboji, na MS na jednotlivých tratích v Kolomně získala zlaté medaile na trojce a pětce a s předstihem si zajistila i jubilejní desátý triumf v seriálu Světového poháru na dlouhých tratích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.