ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
MS V RYCHLOBRUSLENÍ

Erbanová medaili z loňského roku nezopakovala

Velikost textu:
aktualizováno 12. 2. 2016 18:23

Kolomna (Rusko) - Karolína Erbanová obhajovala na kilometrové trati bronzovou medaili z loňského MS v Heerenveenu, tak jako v celé sezoně se jí ale tolik nedařilo. Erbanová skončila s časem 1:16,80 v celkovém pořadí na třinácté příčce. Z vítězství se raduje Nizozemka Jorien ter Morsová časem 1:14,73. Přímý přenos závodu na 5000 m sledujte od 17:10.

Karolína Erbanová
Karolína Erbanová

Třiadvacetiletá Erbanová s ohledem na výsledky v aktuální sezoně nepatřila v Rusku mezi medailové aspirantky, věřila však, že se umístí v elitní desítce. Členka nizozemského týmu Continu startovala v osmé rozjížďce a po dojezdu jí s časem 1:16,80 minuty patřilo páté místo. Bylo jasné, že na loňský životní výsledek nenaváže, a postupně se propadla až na třináctou pozici.

"Dnes jsem rozhodně neměla dobrý den a se závodem nejsem vůbec spokojená. Trochu mě znervóznil ulitý start a poté jsem se nesrovnala do první dvoustovky. Od toho se celý závod odvíjel. Sice jsem vyhrála rozjížďku, ale první pětka byla daleko," uvedla Erbanová.

přehrát video
Erbanová na kilometru skončila ve druhé desítce

Z vítězství se radovala Ter Morsová, jež dokázala porazit i favorizované Američanky Heather Richardsonovou-Bergsmaovou a Brittany Boweovou, které obsadily druhé a třetí místo.

Na startu kilometru se objevila i Nikola Zdráhalová, která využila toho, že Martina Sáblíková vyjela pro Českou republiku druhé účastnické místo. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková se soustředí na start na trati 5000 metrů, na které bude odpoledne obhajovat zlatou medaili. Devatenáctiletá Zdráhalová skončila třiadvacátá.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Kolomně (Rusko):

1000 m: 1. Ter Morsová (Niz.) 1:14,73, 2. Richardsonová-Bergsmaová 1:14,94, 3. Boweová (obě USA) 1:15,01, ...13. Erbanová 1:16,80, 23. Zdráhalová (obě ČR) 1:19,38.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.