ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Rychlobruslení

Erbanová: Chtěla bych se dál motat vepředu

Velikost textu:

Praha - Rychlobruslařka Karolína Erbanová se v evropském pokračování světového poháru bude snažit navázat na úspěšné výsledky z asijského vstupu do sezony. Dvaadvacetiletá česká reprezentantka 22. a 23. listopadu v Soulu vybojovala bronzové medaile na tratích 500 a 1 000 metrů, v Koreji tak zažila nejúspěšnější podnik SP v kariéře.

Karolína Erbanová
Karolína Erbanová

"Se vstupem do sezony jsem samozřejmě spokojená. Poprvé v kariéře jsem se dostala na pódium na pětistovce a poté jsem byla i třetí na kilometru," uvedla Erbanová před nadcházejícím závodem SP v Berlíně. "I nadále bych se chtěla motat někde vepředu. Na stupních se mi celkem líbilo, a kdybych to zopakovala, bylo by to super," doplnila s úsměvem.

Asijský vstup do seriálu, který začal v polovině listopadu v japonském Obihiru, se Erbanové vydařil. A to se před začátkem sezony obávala, že bude bojovat s technikou. "Technicky to nikdy nebude stoprocentní. Bruslení je technicky a koordinačně velmi náročný sport a vždy bude co ladit. Ale pracuji na tom a zažívám si nové věci. Pokrok mě baví," uvedla Erbanová.

V létě opustila skupinu trenéra Petra Nováka a odešla do Nizozemska, kde se stala členkou týmu Continu. Novák je ale zároveň reprezentačním koučem, takže ji při závodech formálně vede. "Jinak se ale před i po závodech pohybuju se svým týmem. Losování nebo akreditace ale vždy řešíme s Petrem," řekla Erbanová, která s nizozemským týmem i v dějištích závodů trénuje.

"Český tým ale potkávám v jídelně, šatně i na ledě a vše je v pohodě," uvedla. Bez problémů prý vychází i s Martinou Sáblíkovou, kterou její odchod zaskočil. "Chvíli nám ale trvalo, než jsme se rozkoukaly v situaci, která je pro nás obě nová," přiznala Erbanová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.