Sportovní zprávy

Sdruženář Frenzel je mistrem světa, Dvořák skončil dvacátý

Val di Fiemme – Německý sdruženář Eric Frenzel vyhrál na mistrovství světa ve Val di Fiemme závod se skokem na velkém můstku. Vedoucí muž světového poháru rozhodl o svém triumfu už na můstku a v běhu první místo udržel. Druhý skončil Rakušan Bernhard Gruber a třetí Jason Lamy Chappuis z Francie. Nejlepším z českých reprezentantů byl Miroslav Dvořák na dvacátém místě. Tomáš Slavík skončil devětadvacátý, o tři místa za ním doběhl Pavel Churavý.

Německý sdruženář Eric Frenzel
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Čtyřiadvacetiletý Frenzel skočil na velkém můstku v Predazzu 138,5 metru a během deseti kilometrů na trati bezpečně vedení uhájil. Cílem proběhl téměř 37 vteřin před Gruberem. Rakušan vyhrál finiš o stříbro před Lamy Chappuisem.

Nadějně rozjetý závod měl po skoku Dvořák. Výkon 125 metrů ho řadil na 14. místo, ale v běhu se projevila nemoc, kterou měl před šampionátem. Sice si půjčil lyže od běžeckého specialisty Dušana Kožíška, ale ve třetím ze čtyř kol se neudržel ve skupině bojující o 11. místo a propadl se na 20. pozici.

Dvacátý skončil Dvořák, aktuálně devátý muž pořadí SP, na mistrovství světa už potřetí. Stejně byl klasifikován v Liberci 2009 i předloni v Oslu. Jeho nejlepším individuálním výsledkem je šestnáctá příčka z Liberce ze závodu s hromadným startem.

Severská kombinace (velký můstek) na MS v klasickém lyžování:

1. Frenzel (Něm.) 27:22,8, 2. Gruber (Rak.) -36,7, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -37,2, 4. A. Watabe -38,4, 5. Nagai (oba Jap.) -42,3, 6. Denifl (Rak.) -47,7, 7. Lacroix (Fr.) 50,8, 8. Moan -57,7, 9. Klemetsen (oba Nor.) -58,2, 10. Rydzek (Něm.) -1:07,7, ...20. Dvořák -2:14,5, 29. Slavík -3:08,2, 32. Churavý -3:30,4, Portyk nenastoupil do běžecké části.