ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
MS v klasickém lyžování

Štafetu na MS opět ovládli Norové, Bauer se rozloučil jedenáctým místem

Velikost textu:
aktualizováno 3. 3. 2017 14:40

Lahti (Finsko) - Norští běžci dál vládnou štafetám na mistrovství světa v klasickém lyžování. Čtveřice Didrik Tönseth, Niklas Dyrhaug, Martin Johnsrud Sundby a Finn Haagen Krogh získala pro svoji zemi již devátý triumf v závodu na 4 x 10 km v řadě. Česká reprezentace skončila jedenáctá i s Lukášem Bauerem, pro něhož to byl poslední závod na světovém šampionátu v kariéře.

Radující se Finn Haagen Krogh
Radující se Finn Haagen Krogh

Krogh za sebou na posledním úseku udržel Sergeje Usťugova a Rusové skončili druzí o 4,6 sekundy. V boji o bronz uspěli díky Callemu Halfvarssonovi Švédové, a to i proto, že Fin Matti Heikkinen sto metrů před cílem ve finiši spadl.

Češi bojovali celý závod o umístění v desítce, ale Martin Jakš, se světovými šampionáty se loučící Lukáš Bauer, Michal Novák a Petr Knop skončili jedenáctí s odstupem pět a půl minuty za vítězi. Žádný další tým už do cíle nedojel, pět štafet totiž bylo dostiženo a staženo ze závodu.

přehrát video
Moment: Norové si doběhli pro zlato ze štafety

Rozhodující náskok pro Norsko získal na třetím úseku Sundby, který předal 18 sekund před Rusy. Krogh na posledním úseku odolal ataku Usťugova, jenž se v hlubokém rozbředlém sněhu přiblížil na pět sekund, ale více nezvládl.

O bronz dlouho bojovali se Švédy a Finy ještě Němci a Švýcaři. Halfvarsson s Heikkinenem jim v posledním okruhu poodjeli, ale Fin v zatáčce před cílem zachytil nohou o hluboký sníh a spadl. Čtvrtí tak dojeli Švýcaři.

Jakš na prvním úseku doběhl devátý a Bauer posunul štafetu o místo dopředu. Novák jel na stejné pozici s Italy a Kazachy a ke Knopovi se v poslední části závodu přidal ještě Američan. Český lyžař ve finiši všem soupeřům podlehl.

Muži - štafeta 4 x 10 km:

1. Norsko (Tönseth, Dyrhaug, Sundby, Krogh) 1:37:20,1, 2. Rusko (Larkov, Bessměrtnych, Červotkin, Usťugov) -4,6, 3. Švédsko (Rickardsson, Olsson, Hellner, Halfvarsson) -2:31,8, 4. Švýcarsko -2:32,0, 5. Finsko -2:42,4 6. Německo -2:42,8, 7. Francie -3:52,0, 8. Itálie -5:29,8, 9. Kazachstán -5:30,6, 10. USA -5:31,3, 11. ČR (Jakš, Bauer, Novák, Knop) -5:31,8.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.