ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Areály pro lyžařské mistrovství světa v Liberci jsou hotové

Velikost textu:

Liberec - Sportovní areály pro mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 v Liberci-Vesci a na Ještědu jsou již hotové. Ve čtvrtek a v pátek projdou kolaudací poslední stavby - například parkovací dům a garáže pro rolby v Horním Hanychově, cesta od lanovky ke skokanským můstkům na Ještědu a úpravy v běžeckém areálu ve Vesci. Minulý týden převzalo město 254 nových bytů pro účastníky mistrovství světa v Zeleném Údolí.

Lyžařský areál na Ještědu
Lyžařský areál na Ještědu
Otevřít galerii
 • Lyžařský areál na Ještědu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo Mistrovství světa v klasickém lyžování autor: ČT24, zdroj: Liberec2009.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/294/29380.jpg?1215016374

"Přijali jsme poslední státní dotaci na mistrovství světa. Šlo o více než 80 milionů korun," řekl liberecký primátor Jiří Kittner. Téměř polovina dotace putovala do parkovacího domu pod Ještědem, kam se vejde okolo 400 aut. Na dokončení běžeckého areálu ve Vesci a skokanského areálu na Ještědu přispělo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy bezmála 44 milionů korun. Garáže pro rolby stály státní pokladnu přes dva miliony korun. 

"Dalších 32 milionů jsme do zázemí pro mistrovství světa vložili ze svého rozpočtu a od ministerstva je už zřejmě nedostaneme. Třeba vybavení bytů v Zeleném Údolí nás vyšlo na 11 milionů a rekonstrukce cesty od lanovky ke skokanským můstkům na sedm milionů korun," upozornil Kittner.Výstavba obou areálů si podle náměstka primátora Ondřeje Červinky vyžádala okolo 1,25 miliardy korun. Náklady oproti původním předpokladům stouply. Například ve Vesci se po únorovém Světovém poháru musely provést ještě některé nezbytné práce, třeba odvodnění. Dodělávaly se tam i poloměry některých zatáček nebo hydroboxy pro zasněžovací systém. 

Mistrovství světa se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března. Stát na něj uvolnil přes 1,1 miliardy korun, město Liberec přidalo okolo 400 milionů a Liberecký kraj 150 milionů korun. Asi 400 až 450 milionů korun utratí pořadatelé během MS a těsně před ním a po něm. Musejí je získat sami, například prodejem marketingových práv a vstupenek nebo od sponzorů.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.