Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pondělí 17. prosince 2018 Daniel
GRAND PRIX KRASOBRUSLENÍ

Krasobruslař Březina si zajistil finále Grand Prix

Velikost textu:
aktualizováno 10. 11. 2018 18:10

Do druhého finále krasobruslařské Grand Prix v kariéře se podívá Michal Březina. Účast si zajistil ve čtvrté části prestižního seriálu, která se tento víkend koná v japonské Hirošimě. Český reprezentant už v sezoně nasbíral dostatek bodů na to, aby jej nikdo ze soupěřů ve zbývajících dvou závodech nemohl vystrčit z postupové šestice.

přehrát video
Grand Prix v Hirošimě ovládli domácí krasobruslaři

Ve finále GP dosud Březina startoval pouze v roce 2011, kdy skončil šestý. Letošní ročník vyvrcholí od 6. do 9. prosince v dějišti olympijských her 2010 Vancouveru.

Bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 2013 Březina oba své letošní starty v GP na Americké brusli i v Helsinkách proměnil v druhé místo a o účast ve finále mohl přijít jen teoreticky.

Po závodech v Hirošimě je druhý i v průběžném hodnocení, lepší bilanci má jen Japonec Šomo Uno, který v domácí NHK Trophy zopakoval triumf z Kanadské brusle.

V základní části Grand Prix zbývají v programu už jen závody v Moskvě a Grenoblu. Na nich mohou Březinu předstihnout už jen Američan Nathan Chen a Japonec Juzuru Hanju, kteří mají na kontě už jedno vítězství, a Kanaďan Keegan Messing, druhý muž z Kanadské brusle.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.