ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Dušková s Bidařem se kvalifikovali na olympiádu, jistotu Koreji má i Březina

Velikost textu:
aktualizováno 29. 9. 2017 20:48

Sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař si zajistila start na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Čeští krasobruslaři obsadili v kvalifikaci v Oberstdorfu deváté místo a v redukovaném pořadí se vešli mezi postupující pětici. Jistotu startu na únorových hrách v Jižní Koreji má rovněž Michal Březina, který si olympijskou účast vybojoval na letošním mistrovství světa.

přehrát video
Krasobruslaři Dušková s Bidařem se kvalifikovali na ZOH

O start v Pchjongčchangu usilují ještě Elizaveta Ukolová a taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka. Ukolová ale v krátkém programu obsadila až 21. příčku, přičemž ženy v Oberstdorfu jedou o šest volných míst. Mansourová s Češkou jsou před sobotním volným tancem devátí, v jejich kategorii postoupí na OH šest dvojic.

Na Nebelhorn Trophy měly sportovní dvojice původně zápolit o čtyři olympijské pozice. Pátá přibyla poté, co se účasti jednoho ze dvou párů na ZOH vzdala Francie, což pomohlo právě mladé české dvojici. Po čtvrtečním krátkém programu byli Dušková s Bidařem v redukovaném pořadí čtvrtí, pak si o jednu příčku pohoršili, poté co je předstihla izraelská dvojice.

"Jsme moc rádi, že jsme vybojovali místo na olympiádu v Pchjongčchangu, ale v Oberstdorfu jsme nepředvedli všechno, co umíme. Natrénováno jsme měli, jen jsme to bohužel v závodě neukázali. Ale z chyb se rozhodně poučíme. Motivují nás k další práci, které je rozhodně dost," uvedli Dušková s Bidařem.

Michal Březina
Michal Březina

Juniorští mistři světa z roku 2016 a čtrnáctí ze světového šampionátu dospělých nasbírali v Oberstdorfu 169,66 bodu. Zvítězila ruská dvojice Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov se součtem 218,46 před domácím duem Aljona Savčenková, Bruno Massot.

Vedle Duškové s Bidařem si dnes účast na ZOH zajistily dvojice z Austrálie, Rakouska, Izraele a KLDR. Rjom Te-ok a Kim Ču-sik jsou prvními sportovci ze severu Korejského poloostrova, kteří se na Hry ve znepřátelené Jižní Koreji kvalifikovali.

Krasobruslařská Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu, dodatečná olympijská kvalifikace:

Ženy - po krátkém programu: 1. Craineová (Austr.) 58,02, 2. Algotssonová (Švéd.) 56,91, 3. Weinzierlová (Něm.) 55,48, ...21. Ukolová (ČR) 40,14.

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Tarasovová, Morozov (Rus.) 218,46, 2. Savčenková, Massot (Něm.) 211,08, 3. Alexandrovská, Windsor (Austr.) 190,31, ...9. Dušková, Bidař (ČR) 169,66.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.