ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
ME v krasobruslení

Exhibice udělala tradiční tečku za krasobruslařským mistrovstvím Evropy

Velikost textu:

Ostrava - Rozlučku s evropským šampionátem krasobruslařů obstarala závěrečná exhibice. V jejím průběhu se na ledě postupně představilo nejlepších šest závodníků a závodnic z jednotlivých kategorií a nechyběli ani čeští reprezentanti. Kvůli zranění ale nakonec nestartoval španělský idol Javier Fernández.

Italská sportovní dvojice Valentina Marcheiová a Ondřej Hotárek
Italská sportovní dvojice Valentina Marcheiová a Ondřej Hotárek
Otevřít galerii
 • Italská sportovní dvojice Valentina Marcheiová a Ondřej Hotárek autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6998/699782.jpg?1485710459
 • Exhibiční vystoupení Michaely Lucie Hanzlíkové autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6998/699776.jpg?1485709098
 • Tradiční exhibice na závěr krasobruslařského ME autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6998/699775.jpg?1485708987
 • Ruský taneční pár Alexandra Stěpanovová a Ivan Bukin autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6998/699781.jpg?1485710425

Pětinásobný mistr Evropy se přímo na ploše, v doprovodu Tomáše Vernera, omluvil obecenstvu za to, že se nemohl aktivně do exhibice zapojit. Důvodem jeho neúčasti byla zdravotní indispozice coby následek pádu, který ho potkal během sobotní volné jízdy, a to při pokusu o druhý čtverný salchow. "Rád bych vám řekl, že to byla skvělá soutěž a vynikající mistrovství," poděkoval Fernández divákům a pochválil Ostravu za to, jakým způsobem se zhostila role pořadatele letošního evropského šampionátu.

Příznivce krasobruslení potěšila při exhibici pestrá směsice vystoupení, tu lyrických na melodie vážné hudby, tu nespoutaných s využitím prvků moderní taneční hudby. Takto ztvárnila svůj exhibiční program například mistryně Evropy v jednotlivkyních, Jevgenija Medveděvová, která jela na píseň "Vogue" od popové legendy Madonny.

"Jevgenija se nám předvedla tak, jak ji neznáme – jako rebelka. Jediné, v čem jsme ji určitě nemohli nepoznat, to byly opět ty neuvěřitelné trojité skoky. Ukazuje se, že umí skočit trojitý skok kdekoliv, kdykoliv a takový, jaký si vybere," trefně dodal k jejímu vystoupení komentátor ČT sport Miroslav Langer.

přehrát video
Exhibiční vystoupení Michala Březiny

Z českých barev se divákům v Ostravar aréně představil na úvod domácí závodník Jan Kurnik. Po něm už přišli ke slovu se svým mambem Anna Dušková a Martin Bidař, rychlejší rytmy zvolila - s tanečním hitem "We No Speak Americano" - i Michaela Lucie Hanzlíková.

A v podobném duchu navázal rovněž Michal Březina, jemuž se podařilo roztleskat zaplněnou halu prostřednictvím rock'n'rollového šlágru "Blue Suede Shoes" od Carla Perkinse. Tečku za nedělním programem i celým mistrovstvím pak udělala závěrečná děkovačka všech účastníků této exhibice.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.