ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
ME V KRASOBRUSLENÍ

Bělohradský se potýkal před ME s prasklým nožem na brusli, přesto krátký program zvládl

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2017 15:31

Ostrava - Jiří Bělohradský řešil před krasobruslařským mistrovstvím Evropy v Ostravě nejrůznější zádrhely, přesto je zdolal a v krátkém programu si vyjezdil postup do volných jízd. Před šampionátem se musel vypořádat se zraněním, poté se potýkal v tréninku před závodem dokonce s prasklým nožem na brusli.

Jiří Bělohradský
Jiří Bělohradský

"Při tréninku jsem cítil, že se mi nějak vrklá nůž, a po jeho skončení jsem zjistil, že je zlomený. Trénink byl teda hrozný, ale nůž jsme vyměnili a další den jsem trénoval s novým," popsal Bělohradský své předchozí problémy.

Úplně jednoduché to ale nebylo, společně s jedním z trenérů Tomášem Vernerem se snažili zajistit nové nože přímo u výrobce, ale nakonec zjistil, že má doma ještě jednu náhradní sadu.

Poté, co mu nože z Prahy přivezli, řešili jejich výměnu a testování, které se uskutečnilo na stadionu v Ostravě-Porubě, netradičně mimo hlavní ledovou plochu. S povolením od Mezinárodní bruslařské unie, neboť závodníci při ME mohou trénovat jen na oficiálních kluzištích ve stanovené časy.

přehrát video
Krátký program Jiřího Bělohradského na ME v Ostravě

A trochu netradičně Bělohradskému vyměnili jen jeden prasklý nůž. "Běžně se mění oba, ale protože je měl jen tři měsíce a jsou to docela dobré nože udělané z nerezové oceli, které se brousí jen jednou za měsíc, vyměnili jsme jeden," vysvětloval Verner.

Skutečnost, že měl problémy s bruslí, nakonec jeho trenérský tým uklidnila. Hlavní trenérka Vlasta Kopřivová totiž byla z jeho výkonů v přípravě před odhalením prasklého nože hodně rozčarovaná. "Skoro odešla z tréninku, ale naštěstí se udržela. A bylo to tím nožem, kdyby to bylo mnou, asi takhle nejedu," řekl již po jízdě, za kterou získal 60,99 bodu.

Nepřekonal sice své maximum z aktuální sezony, ale oproti loňskému ME, na kterém nakonec skončil dvacátý, získal o půl bodu více. "S jízdou jsem moc spokojený, všechno bylo super a předvedl jsem, co jsem chtěl. Postupuji do volných jízd, takže úkol splněný," radoval se osmnáctiletý krasobruslař.

Nadšený byl i z podpory diváků. "Byli úžasní. Ze začátku jsem diváky úplně neposlouchal, snažil jsem se soustředit sám na sebe. Po skocích už jsem poslouchal, jak tleskají do kroků, a vezl se s nimi," přiznal Bělohradský. Přesto zaregistroval i aktivitu Vernera, jenž jej zpoza mantinelu hlasitě podporoval. "Slyšel jsem, jak na mě před kroky křičel, ať to rozjedu. Poslechl jsem, nemůžu jinak," usmíval se Bělohradský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.