ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Pět nadějí pro ME v Ostravě. Čeští krasobruslaři zveřejnili nominaci

Velikost textu:
aktualizováno 18. 12. 2016 20:21

Praha - Tři krasobruslaři a krasobruslařky v sólových kategoriích, taneční pár a sportovní dvojice budou reprezentovat Českou republiku na lednovém mistrovství Evropy v Ostravě. Hlavní českou nadějí na medaili bude Michal Březina, který nedokončil "višegrádský" šampionát v Katovicích kvůli zranění, ale v nominaci nechybí.

Michal Březina
Michal Březina

"Je to v pohodě, nic vážného. Dva tři dny klidu," uvedl Březina, jenž si v sobotu po pádu poranil rameno. Hned v Polsku zamířil na vyšetření do nemocnice, které potvrdilo, že situace není kritická. "Podobné zranění nemá poprvé, takže ví, co má dělat," řekl generální sekretář Českého krasobruslařského svazu Karel Oubrecht.

Společně s Březinou, bronzovým medailistou z ME v Záhřebu 2013 a desátým mužem minulého kontinentálního šampionátu v Bratislavě, se mezi elitou představí i sedmnáctiletý Jiří Bělohradský. Čerstvý mistr republiky skončil v lednu při svém debutu mezi dospělými na ME dvacátý.

Ostrá premiéra na domácí půdě čeká sedmnáctiletou Michaelu Lucii Hanzlíkovou. Mladá krasobruslařka SSK Karlovy Vary má za sebou v sezoně několik slibných výsledků a nominaci si zajistila triumfem v rámci domácího šampionátu v Katovicích, kde porazila Březinovu sestru Elišku o sedm bodů.

V párových kategoriích má Česká republika vždy pouze jedno zastoupení - v tancích se představí dvojice Cortney Mansourová, Michal Češka, třináctí ze šampionátu v Bratislavě. První start na ME dospělých čeká sportovní dvojici Anna Dušková, Martin Bidař, úřadující juniorské mistry světa z Debrecínu. Mistrovství Evropy se do České republiky vrátí po 18 letech, v Ostravě se uskuteční od 25. do 29. ledna.

přehrát video
Březina nedokončil závod v Katovicích kvůli zranění
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.