ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
ME v krasobruslení

Březina bude útočit z třetího místa, do volných jízd jde i Bělohradský

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2016 22:40

Bratislava – Michalu Březinovi patří po krátkém programu na mistrovství Evropy třetí místo. Do volných jízd postoupil i sedmnáctiletý debutant Jiří Bělohradský. O vedoucí pozici není pochyb, s velkou převahou 14 bodů vede španělský favorit Javier Fernández. Druhý s náskokem téměř čtyř bodů před Březinou je Rus Maxim Kovtun. Vyvrcholení soutěže mužů je na programu ve čtvrtek večer. Mistrovství Evropy pokračuje už od 12:25 krátkým programem tanečních párů, přímý přenos sledujte na ČT sport a na našem webu.

přehrát video
Krátký program Michala Březiny

Pětadvacetiletý český reprezentant zahajoval závěrečnou skupinu hlavních favoritů a předvedl solidní jízdu. Zvládl úvodní trojitý axel, sice spadl u čtverného salchowa, ale zbytek jízdy odjel bez zaváhání. Od rozhodčích získal 84,30 bodu.

"Je to lepší výsledek než loni na Evropě, což je super. A je to lepší než v celé letošní sezoně. Myslím si, že body jsou adekvátní za program, který jsem zajel. Všechno ostatní bylo perfektní a pak se body nasbírají. I když se nepovede jeden skok, tak to pořád jde," řekl svěřenec trenéra Karla Fajfra.

Velký pocit jistoty a pád

Pád Březinu mrzel i proto, že dopoledne při tréninku i při rozjíždění čtverný skok zvládl. "Byl jsem si až moc jistý, že ho skočím, a to byla chyba," uznal Březina, který věří, že ve čtvrtek zaútočí na svoji druhou medaili z ME. Přestože plánuje do volné jízdy zařadit tři čtverné skoky, předpokládá, že na medaili by měly stačit i dva. "Uvidíme, kolikátý pojedu a jak zajedou i ostatní. Když budu první v rozjížďce, pojedu na jistější jízdu, kterou trénujeme víc – to znamená dva čtverné salchowy a trojitý toeloop. Každopádně medaili chci," dodal bronzový muž z roku 2013.

Druhý český reprezentant na ME Jiří Bělohradský zvládl při premiéře na velké seniorské akci všechny tři trojité skoky, získal 60,53 bodu a obsadil 19. místo. "Nebylo to úplně čisté, ale jsem s tím spokojený, protože jsem předvedl všechno, co jsem chtěl," zdůraznil. "Snažil jsem se dodržet otáčky v piruetách, protože s tím mám občas problém," dodal Bělohradský.

Bělohradský byl z úspěšné premiéry nadšený, téměř domácí prostředí ho nikterak nesvazovalo. "Atmosféra mě neznervóznila, lidé mi naopak dávali energii," uvedl po závodě.

Výsledky krátkého programu mužů na ME v krasobruslení

1. Fernández (Šp.) 102,54, 2. Kovtun (Rus.) 88,09, 3. Březina (ČR) 84,30, 4. Byčenko 84,09, 5. Samohin (oba Izr.) 82,73, 6. Righini (It.) 82,23, ...19. Bělohradský (ČR) 60,53.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.