ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
MS v krasobruslení

Krátkým tancem nejvíce okouzlili Američané Chocková s Batesem

Velikost textu:
aktualizováno 25. 3. 2015 08:12

Šanghaj – Krasobruslařský světový šampionát začal krátkými tanci. První místo si vytančila americká dvojice Madison Chocková s Evanem Batesem, přičemž vystoupali na třetí místo v historickém žebříčku párů podle jejich osobních maxim. Loňští vicemistři světa Kaitlyn Weaverová a Andrew Poje z Kanady, vítězové prosincového finále Grand Prix, vybruslili druhou pozici. Titul obhajující Italové Anna Cappelliniová a Luca Lanotte skončili třetí. České páry chyběly. Přímý přenos krátkého programu sportovních dvojic vysílá náš web od 11:05, od 12:00 i ČT sport.

Madison Chocková a Evan Bates vítězi krátkých tanců
Madison Chocková a Evan Bates vítězi krátkých tanců

Za vítězstvím Chockové s Batesem stála technicky vytříbená jízda. Jako jediní dostali nejvyšší ohodnocení krokové sekvence, což jim v součtu s perfektním provedením ostatních prvků zajistilo vylepšení osobního rekordu až na 74,47 bodu. V boji o titul navíc získali náskok 1,79 bodu před vítězi prosincového finále Grand Prix Weaverovou a Pojem. Mohou jim tak oplatit porážku z únorového mistrovství čtyř kontinentů.  

Páteční boj o medaile bude dramatický

Průběžně druhé Kanaďany dělí od čtvrtých Gabrielly Papadakisové a Guillauma Cizerona pouhých 0,74 bodu. Také tito Francouzi, kteří v lednu usedli na evropský trůn, předvedli výkon bez výraznějších chyb. Získali bezmála o bod vyšší známku než na evropském šampionátu, přesto se průběžně zařadili až za italské konkurenty Cappelliniovou a Lanotteho.

Mimo stupně vítězů je zatím také nový ruský pár složený z bronzové olympijské medailistky Jeleny Ilinychové a Ruslana Žiganšina. Tito krasobruslaři se nedostali přes hranici sedmdesáti bodů a od medaile je dělí téměř tři body.

Ze zdravotních důvodů odstoupila německá dvojice Nelli Zhiganshinová a Alexander Gazsi. Program mistrovství, potýkající se od samotného začátku s nedostatkem startujících, se tak zkrátil o další vystoupení. Češi v soutěži chyběli kvůli novým podmínkám, nezískali potřebný počet bodů ke kvalifikaci.

Výsledky krátkých tanců:

1. Chocková, Bates (USA) 74,47,

2. Weaverová, Poje (Kan.) 72,68,

3. Cappelliniová, Lanotte (It.) 72,39,

4. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 71,94,

5. Ilinychová, Žiganšin (Rus.) 69,46,

6. Shibutaniová, Shibutani (USA) 69,32.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.