ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
ME v krasobruslení

Březina zkazil volnou jízdu a skončil bez medaile

Velikost textu:
aktualizováno 30. 1. 2015 22:37

Stockholm - Krasobruslař Michal Březina nezúročil třetí místo z krátkého programu a na medaili z mistrovství světa ve Stockholmu nedosáhl. Ve volné jízdě upadl při obou čtverných salchowech a propadl se na pátou příčku. Mistrem Evropy se potřetí za sebou suverénně stal Španěl Javier Fernández, ve Stockholmu ho dnes na stupně vítězů doprovodili Rusové Maxim Kovtun a Sergej Voronov. Petr Coufal si polepšil ve volné jízdě na 12. místo, Pavel Kaška udržel sedmnáctou příčku.

Michal Březina
Michal Březina

Březina volnou jízdu na hudbu z opery Figarova svatba zahájil tradičně famózním trojitým axelem, ale pak přišla velká zaváhání. Pádem skončily oba pokusy o čtverný salchow, potom navíc nezabalil druhý trojitý axel. Společně s dalšími drobnějšími chybami to znamenalo až sedmou volnou jízdu večera a propad pod stupně vítězů. Tentokrát o jedenáct setin nedosáhl ani na nepopulární čtvrtou příčku, která mu na velkých soutěžích patřila už pětkrát.

Stejně jako v krátkém programu chybovali prakticky všichni kandidáti na medaile. Devatenáctiletý Kovtun na úvod při nedotočeném čtverném salchowu dopadl do hlubokého dřepu a měl nejisté výjezdy i z dalších skoků. Přesto se ze čtvrté příčky posunul ke stříbru, což je jeho první velký cenný kov. Bronz tentokrát zbyl na Voronova, který zařadil jen jeden čtverný skok a v závěru pouze proskočil salchow.

Soutěži s obrovským náskokem bezmála 27 bodů dominoval Fernández, který potvrdil, že v posledních letech vládne evropskému krasobruslení. Ani on přitom nejel dokonale, zradil ho čtverný salchow. Napoprvé mu ubral otáčku, a když ho zabalil, tak upadl.

Velmi kvalitním výkonem se při debutu na velké seniorské akci blýskl Coufal. Devatenáctiletý krasobruslař odskákal naprosto čistě vše, co si předsevzal, včetně tří kombinací. I když ještě nemá v repertoáru trojitý axel ani čtverný skok, polepšil si oproti krátkému programu o čtyři místa. Z nejlepšího umístění na ME v životě se radoval Kaška, který přitom loni na jaře a v létě koketoval s přestupem do kategorie tanečních párů po boku Lucie Myslivečkové. Ta si však v srpnu vážně poranila koleno a Kaška se vrátil mezi sólisty.

Mistrovství Evropy v krasobruslení:

Muži - konečné pořadí: 1. Fernández (Šp.) 262,49 b., 2. Kovtun 235,68, 3. Voronov (oba Rus.) 233,05, 4. Byčenko (Izr.) 220,22, 5. Březina 220,11, 6. Liebers (Něm.) 213,57, ...12. Coufal 187,82, 17. Kaška 166,06.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.