ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Verner mění plány, nekončí a chystá se na MS

Velikost textu:
aktualizováno 4. 3. 2014 17:48

Praha – Žádný konec po olympiádě. Krasobruslař Tomáš Verner mění plány a představí se na březnovém mistrovství světa v Japonsku. "Předpokládal jsem, že mě čeká několikatýdenní exhibiční série po boku Jevgenije Pljuščenka. Jenže ta se zatím kvůli jeho zranění odkládá, a tak jsem najednou věděl, že do Japonska musím," uvedl Verner.

Tomáš Verner
Tomáš Verner

Ještě v minulém týdnu přitom mistr Evropy z roku 2008 tvrdil, že na jeho plánu ukončit kariéru a věnovat se studiu se nic nemění. Nakonec ale odjel do Německa a vrátil se k tréninku. V Oberstdorfu se bude připravovat až do odletu do Japonska.

"Cítím se dokonale připraven, zdravotně jsem v pořádku a navíc v Japonsku jsem měl vždy hodně fanoušků, proto jsem už v plném tréninku a moc se na závod těším," řekl Verner, který v Soči obsadil jedenácté místo a vylepšil tak své olympijské maximum.

Česká republika tak bude mít na mistrovství, které se bude od 24. do 30. března konat v Saitamě, mezi muži dvojnásobné zastoupení. Vedle Vernera bude podle očekávání startovat i Michal Březina.

Dosavadním Vernerovým maximem na MS jsou čtvrtá místa z let 2007 a 2009. Za necelý měsíc se bude rodák z Písku snažit napravit dojem z nevydařeného loňského šampionátu, na kterém obsadil až 21. místo. Hned po závodě navíc uvažoval, že okamžitě ukončí kariéru, což si ale nakonec rozmyslel.

"Tenhle rok byl super, a když nemůžu na tour s Pljuščenkem, tak si mohu odskočit zabruslit do Japonska a rozloučit se, jak se sluší a patří," uvedl Verner, který podle svých slov neřeší konkurenci. Jisté ale je, že šampionát vynechá obhájce titulu a druhý muž ze Soči Kanaďan Patrick Chan a Japonec Daisuke Takahaši, majitel bronzu z olympiády ve Vancouveru a šestý krasobruslař ze Soči, který musí léčit chronický zánět v koleni.

přehrát video
Telefonát Tomáše Vernera k přípravám na MS
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.