ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta
ME v krasobruslení

Nejlepší sportovní dvojicí je Volosožarová a Traňkov

Velikost textu:
aktualizováno 19. 1. 2014 14:27

Budapešť - Soutěž sportovních dvojic ovládli na evropském šampionátu ruští krasobruslaři. I přes několik zachybování ve volné jízdě získali třetí titul v řadě Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov, ruskou dominanci pak potvrdilo i pořadí na stříbrných a bronzových pozicích - stupně vítězů vybojovali Xenia Stolbovová s Fjodorem Klimovem a Věra Bazarovová s Jurijem Larionovem.

Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov
Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov

K ruské nadvládě přispělo odstoupení průběžně druhého páru po krátkém programu Aljony Savchenkové a Robina Szolkowého, které na start nepustilo onemocnění partnerky. Savchenková dostala chřipku, a i když němečtí krasobruslaři ještě absolvovali ranní trénink, vzhledem k blížící se olympiádě v Soči se rozhodli boj o medaile vzdát.

Úřadující mistři světa a Evropy Volosožarová a Traňkov, kteří v krátkém programu vytvořili nový světový rekord, tak do volné jízdy nastupovali s velkým náskokem. Své vystoupení však pokazili, když partner upadl při pokusu o trojitý toeloop a partnerka při výjezdu odhozeného salchowu. Traňkov navíc nezvládl čistě ani úvodní trojitý salchow, takže místo radosti z titulu se po obdržení známek zračilo ve tváři staronových šampionů zklamání.

Na rozdíl od Volosožarové a Traňkova předvedli čistý program jejich krajané Stolbovová s Klimovem, kteří dokonce vyhráli hodnocení volných jízd. Známkou 137,08 bodu si vylepšili osobní rekord o více než šest bodů a dostali se před Bazarovovu s Larionovem na stříbrnou příčku.

Souboj těchto ruských dvojic rozhodly především lepší sólové skoky Stolbovové s Klimovem. Zatímco Bazarovová bojovala s trojitým toeloopem i s dvojitým axelem, Stolbovová byla stejně jako její partner naprosto jistá. Dvojitý axel si dokonce dovolili zařadit až ve druhé polovině jízdy.

Těsně pod stupni vítězů skončil brněnský rodák Ondřej Hotárek v italských barvách s partnerkou Stefanií Bertonovou. Po jejím pádu při trojitém salchowu je od obhajoby loňského bronzu dělilo rovných šest bodů.

přehrát video
Sestřih závodu sportovních dvojic

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Budapešti:

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Volosožarová, Traňkov 220,38, 2. Stolbovová, Klimov 207,98, 3. Bazarovová, Larionov (všichni Rus.) 201,61, 4. Bertonová, Hotárek (It.) 195,61, 5. Jamesová, Cipres (Fr.) 185,48, 6. Wendeová, Wende (Něm.) 168,32.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.