ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Pljuščenka porazil na mistrovství Ruska jeho rival. Vzdá boj v Soči předem?

Velikost textu:
aktualizováno 25. 12. 2013 21:35

Soči - Útok na jedenáctý národní titul mu nevyšel. Trojnásobný mistr světa v krasobruslení Jevgenij Pljuščenko nevyhrál ruský šampionát a po porážce s Maximem Kovtunem prohlásil, že na únorových olympijských hrách v Soči nejspíš absolvuje pouze soutěž družstev.

Jevgenij Pljuščenko
Jevgenij Pljuščenko

Jednatřicetiletý Pljuščenko, olympijský vítěz z Turína 2006, na mistrovství Ruska v Soči vedl po krátkém programu, ale nakonec s Kovtunem prohrál téměř o šest bodů. "Myslím, že dám (na ZOH) přednost soutěži týmů a v jednotlivcích uvolním místo někomu mladšímu a perspektivnímu. Musím být soudný," řekl. Soutěž družstev bude mít v příštím roce v olympijském programu premiéru.

Podle reglementu však v týmové soutěži mohou startovat pouze ti krasobruslaři, kteří se zúčastní i závodu jednotlivců. V obou olympijských soutěžích by tudíž měl na základě zisku ruského titulu nastoupit Kovtun, jenže Pljuščenkův trenér Alexej Mišin tvrdí, že to ještě zdaleka není jisté. "Obsazení olympijských soutěží bude teprve řešit ruská krasobruslařská federace spolu s ministerstvem sportu. Je dobře, že máme dva tak kvalitní sportovce, a to, co Jevgenij řekl, bylo v emocích po volné jízdě," uvedl Mišin.

Pljuščenko v Soči útočil na jedenáctý národní titul. Přiznal, že se na něm podepsala dlouhá soutěžní pauza po operaci zad. "Jsem rád, že se mi povedly čtverné skoky, ale jinak byla v mé volné jízdě spousta chyb. Po solidním krátkém programu to bylo rozčarování. Na druhou stranu málokdo věřil, že se doopravdy dokážu vrátit," řekl sedminásobný mistr Evropy.

Na ruském šampionátu získal Pljuščenko 261,37 bodu. Největší favorité olympijské soutěže Juzuru Hanju z Japonska i Kanaďan Patrick Chan se už v sezoně dokázali dostat přes hranici 290 bodů. Pljuščenko každopádně nehodlá startovat na lednovém ME v Budapešti. "Potřebuji se velmi pečlivě připravit na olympiádu," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.