ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Chana předčil ve finále GP krasobruslařů mladý Japonec Hanju

Velikost textu:

Fukuoka (Japonsko) - Japonský krasobruslař Juzuru Hanju vyhrál den před devatenáctými narozeninami finálový závod seriálu Grand Prix. V domácím prostředí ve Fukuoce mu k tomu pomohl i nový světový rekord v krátkém programu, který ve čtvrtek posunul na 99,84 bodu. Trojnásobný mistr světa Patrick Chan z Kanady skončil s odstupem více než třinácti bodů druhý.

Japonský krasobruslař Juzuru Hanju
Japonský krasobruslař Juzuru Hanju

Třetí místo obsadil další domácí krasobruslař Nobunari Oda, který přitom do finále zasáhl až jako náhradník za zraněného krajana a obhájce loňského prvenství Daisukeho Takahašiho.

Hanju v krátkém programu zvládl úvodní čtverný toeloop i všechny následující trojité skoky. Dosavadní světový rekord 98,52, který Chan vytvořil v polovině listopadu v Paříži, překonal o 1,32 bodu.

Hanju vyhrál finále GP poprvé, loni byl v Soči druhý. Favorizovaný Chan, který zvítězil v letech 2011 a 2012, doplatil na nevydařený krátký program, v němž po chybách při trojitém axelu a lutzu nabral více než dvanáctibodovou ztrátu. Japonský soupeř ho porazil i v dnešních volných jízdách.

Výsledky finále Grand Prix v krasobruslení

Muži: 1. Hanju (Jap.) 293,25 b. (v krátkém programu 99,84 - světový rekord), 2. Chan (Kan.) 280,08, 3. Oda (Jap.) 255,96.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.