Sportovní zprávy

Úspěch českého curlingu. Tým Kubeškové vyhrál turnaj Světového okruhu

Tým Anny Kubeškové podruhé za sebou vyhrál turnaj curlingového Světového okruhu ve Wetzikonu. Další české zástupkyně se skipkou Evou Miklíkovou se ve Švýcarsku probojovaly do čtvrtfinále. Na turnaji hrálo 17 týmů.

Anna Kubešková
zdroj: ČTK/AP

Kubešková ve skupině dva z pěti zápasů prohrála a ve čtvrtfinále narazila na německou legendu Andreu Schöppovou, kterou zdolala 9:3. Do finále český tým prošel přes Švýcarky po dodatečném endu a nastavení pak rozhodlo i duel o prvenství s Ruskami. Kubešková tak má na Světovém okruhu první titul v sezoně.

"Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykly na led, který byl čitelný hůře, než je obvyklé. Rychlost nám herně vyhovovala, točivost byla menší, než bychom si přály. Věříme, že se nám podaří zachovat vítěznou vlnu i směrem k mistrovství Evropy," uvedla v tiskové zprávě. Šampionát v Tallinnu začne 17. listopadu.