ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
CURLINGOVÁ OLYMPIJSKÁ KVALIFIKACE

Olympijský sen se víceméně rozplynul, Češky podlehly Italkám

Velikost textu:
aktualizováno 8. 12. 2017 19:45

Duel o všechno nevyšel. České curlerky nutně potřebovaly vyhrát proti Itálii, aby měly v olympijské kvalifikaci šanci na postup mezi tři nejlepší celky v play-off. Tým Anny Kubeškové však posledním kamenem Diany Gaspariové prohrál 7:9. Šance na účast v Pchjongčchangu sice stále existuje, ale je minimální. 

Česká curlerka Klára Svatoňová
Česká curlerka Klára Svatoňová

Veledůležitá bitva byla dramatická od začátku do konce. Obě družstva se pravidelně střídala ve vedení. Fanoušci se na plzeňském stadionu rozhodně nenudili a sledovali více než kvalitní výkony jak českých, tak italských curlerek. 

O vítězství národního týmu z Apeninského poloostrova rozhodl poslední kámen závěrečného endu, kterým zkušená skipka Diana Gaspariová získala 3 body a převážila skóre na stranu Itálie. Česku nepomohl k úspěchu ani fantastický odhoz Anny Kubeškové v závěru devátého endu, jímž udržela naděje na kýžený triumf.

K postupu do play-off potřebuje reprezentační výběr, kterému aktuálně patří čtvrtá pozice, příznivou shodu výsledků sobotních střetnutí. Dosud bezbodové Finsko musí v severském derby zdolat třetí Dánsko a suverénní Čína nesmí zaváhat s pátým Německem. 

přehrát video
Klíčové kameny utkání Česko - Itálie

"Oba týmy věděly, že jde o hodně. Byly přirozeně nervózní, což se v některých momentech projevilo. Hrálo se do posledního kamene. Byl to velmi vyrovnaný souboj, který měl divácky atraktivní tečku, bohužel s kladným výsledkem pro soupeře," uvedl kouč Karel Kubeška.

Jistý postup do vyřazovací fáze o dvě místa v olympijském turnaji mají Číňanky a právě Italky. "Holky bojovaly, pracovaly opravdu fest. Možná nám chyběl kousek štěstí k tomu, abychom měli víc vítězství. Třeba ho budeme mít příště," dodal Kubeška.

Kvalifikační turnaj v curlingu o postup na OH v Pchjongčchangu 2018 v Plzni:

Ženy: Česko - Itálie 7:9, Dánsko - Čína 3:9, Finsko - Německo 4:6.

Průběžné pořadí: 1. Čína, Itálie 4/1, 3. Dánsko 3/2, 4. Česko 3/3, 5. Lotyšsko, Německo 2/3, 7. Finsko 0/5.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.