ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Bobistu Holcomba zabila kombinace prášků a alkoholu

Velikost textu:

Lake Placid (USA) - Olympijského vítěze v jízdě na bobech Američana Stevena Holcomba zabila kombinace alkoholu a prášků na spaní, vyplývá z toxikologické zprávy. Pětinásobný mistr světa měl v těle 1,88 promile alkoholu a nezvyklé množství léku Lunesta, který dostával na předpis. Holcomb byl začátkem května nalezen mrtev ve svém pokoji v tréninkovém centru amerických olympioniků v Lake Placid. Bylo mu 37 let.

Američtí bobisté Steven Holcomb a Curtis Tomasevicz
Američtí bobisté Steven Holcomb a Curtis Tomasevicz

"Stevenovo úmrtí je tragédie, jsme jeho ztrátou zničeni. Steven byl úžasný syn a bratr, kterého milovala rodina, přátelé i bobisté," uvedla v prohlášení Holcombova rodina.

Holcomb vybojoval olympijské zlato se čtyřbobem na hrách ve Vancouveru v roce 2010. O dva roky dříve se podrobil operaci očí kvůli degenerativnímu onemocnění rohovky, kvůli němuž postupně ztrácel zrak. V autobiografii vydané před pěti lety napsal, že kvůli potížím se zrakem trpěl depresemi a dokonce se neúspěšně pokusil o sebevraždu.

Startoval na třech olympiádách, v roce 2014 v Soči získal dvě bronzové medaile. V roce 2012 se stal prvním americkým mistrem světa na dvojbobu, k tomu přidal i titul ve čtyřbobu a smíšených týmech. Čtyřikrát ovládl také Světový pohár.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.