ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
SP v Pchjongčchangu

Martins Dukurs porazil o setinu korejského soka a uhájil vítězství v SP

Velikost textu:
aktualizováno 17. 3. 2017 13:11

Pchjongčchang – Lotyšský fenomenální skeletonista Martins Dukurs poosmé v kariéře ovládl celkové pořadí Světového poháru. Ve finálovém závodu na olympijské trati v Pchjongčchangu zvítězil v součtu dvou jízd o jedinou setinu sekundy nad Korejcem Sungbin Junem. Klání skeletonistek dominovala Němka Jacqueline Löllingová. Přímý přenos 1. jízdy bobistek si nenechte ujít v sobotu v 6:00 na ČT sport nebo na webu ctsport.cz.

přehrát video
Dramatické vyvrcholení skeletonového SP

Němka Löllingová si vítězstvím pojistila celkový triumf v seriálu. V Koreji byla suverénní v obou jízdách a druhou Rusku Jelenu Nikitinovou porazila o tři desetiny sekundy.

Největší pronásledovatelka a krajanka Löllingové Tina Hermannová skončila až na devátém místě a jen těsně uhájila druhou příčku v celkovém pořadí. Třetí skončila v Pchjongčchangu překvapivě Nizozemka Kimberley Bosová, která si připsala cenný skalp čtvrté Lizzy Yarnoldové, olympijské vítězky ze Soči.

Dukurs po prvním kole ztrácel na Korejce 18 setin, ale i druhé místo by mu stačilo k obhajobě vítězství v seriálu. Nakonec předvedl famózní druhou jízdu a svého rivala překonal nejtěsnějším rozdílem.

Olympijské ledové koryto leží nedaleko dalších středisek olympijských sportů, například také areálu pro klasické lyžování a biatlon, kde před dvěma týdny testovali tratě mezi golfovými jamkami Gabriela Koukalová a spol.

Dráha měří 1,376 metru a výškový rozdíl mezi startem a cílem je 117 metrů. V Asii je to po Naganu teprve druhá trať svého druhu. Koryto pro olympijské hry v Pekingu v roce 2022 je teprve ve stadiu příprav.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.